بهترین برنامه تغذیه برای افزایش وزن

بهترین برنامه تغذیه برای افزایش وزن

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

بهترین برنامه تغذیه برای افزایش وزن

همانطور که میدانید کاهش وزن موضوعی است که افراد زیادی در سراسر دنیا برای دست یابی به آن لحظه شماری میکنند و تا جایی که امکان دارد روش های مختلف را برای رسیدن به این هدف امتحان میکنند.اما در کنار کاهش وزن افرادی نیز وجود دارند که آرزو میکنند وزنشان حتی چند کیلو افزایش یابد و حاضرند برای افزایش وزنشان حتی هزینه ی زیادی را هم متحمل شوند.اگر شما هم جزء افرادی هستید که آرزوی دارید وزنتان با استفاده از روش های تغذیه ای افزایش پیدا کند بهتر است بهترین برنامه تغذیه برای افزایش وزن استفاده کنید.

در برنامه تغذیه خود از غذاهای پر کالری استفاده کنید

توجه به کالری در برنامه تغذیه برای افزایش وزن مهمترین چیزی است که باید به آن توجه کنید.اولین نکته ای که باید در تغذیه خود آن را مورد توجه قرار دهید این است که کالری غذاهایی که میخورید بالاتر از چیزی باشد که روزانه آن را از دست میدهید.قبل از هر کاری بهتر است میزان کالری مصرفی خود را در طول روز محاسبه کنید و سپس برنامه ی غذاییتان را جوری انتخاب کنید که از کالری بالایی برخوردار باشد.

غذاهای پروتئین دار بخورید

مفید ترین غذاها در یک برنامه ی تغذیه برای افزایش وزن غذاهایی خواهند بود که پروتئین لازم برای رشد عضلاتتان را فراهم کند.برای اینکه وزنتان افزایش پیدا کند و حجم عضلاتتان بیشتر شود باید تا جایی که میتوانید در برنامه غذاییتان از پروتئین ها استفاده کنید چون پروتئین ها اولین و اخرین چیزی خواهند بود که بدن برای رشد خود به آن ها نیاز دارد.

اهمیت میان وعده ها را در برنامه تغذیه برای افزایش وزن فراموش نکنید

یکی از مهمترین روش ها که توسط اکثر متخصصان تغذیه توصیه میشود این است که تا جای ممکن در برنامه ی غذایی خود یک وعده ی دیگر به نام میان وعده اضافه کنید.در میان وعده ها باید از غذاهایی استفاده کنید که حداکثر کالری را داشته باشند و در عین حال زود هضم باشند تا بتوانید به راحتی وعده ی اصلی را مصرف کنید. برای افزایش وزن با استفاده از میان وعده ها میتوانید در برنامه ی غذایی و تغذیه ی خود از مغزها و میوه های پر کالری مانند موز و آناناس استفاده کنید.

از دسر ها بهره بگیرید

یکی از دلایلی که افراد لاغر نمیتوانند به وزن دلخواهشان دست پیدا کنند کم اشتهایی است .افراد لاغر به علت کم بودن اشتها باید تا جایی که ممکن است بعد از وعده های غذایی از غذاهای کم حجم و پر کالری استفاده کنند تا با وجود اینکه اشتهای کافی ندارند بتوانند از این غذاها استفاده کنند و وزنشان را افزایش دهند. استفاده از دسر ها بعد از وعده های غذایی بهترین کاری خواهد بود که میتوانید در برنامه تغذیه برای افزایش وزن خود انجام دهید چون دسر ها با وجود کالری بالا به راحتی قابل خوردن خواهند بود و بدون داشتن اشتها هم خواهید توانست به خوردن آنها بپردازید و کالری را در برنامه تغذیه ای خود افزایش دهید. کلینیک تخصصی تناسب اندام ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X