کدام برنامه تغذیه برای بدنسازی است؟

کدام برنامه تغذیه برای بدنسازی است؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

کدام برنامه تغذیه برای بدنسازی است؟

ورزش بدنسازی یکی از ورزشهایی است که توسط افراد زیادی انجام میشود و از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است.شاید اهمیت بدنسازی به این دلیل باشد که به کمک آن میتوان در کمترین زمان ممکن به هدف خود در دستیابی به اندام زیبا دست یافت.این ورزش هم برای افراد لاغر میتواند مفید باشد و هم برای افرادی که دچار چاقی اند فقط برای رسیدن به نتیجه باید تغذیه برای بدنسازی را رعایت کنید.

توجه به تغذیه برای بدنسازی ضروری ترین مسئله است

بسیاری از افراد تصور میکنند فقط با افزایش وزنه ها میتوانند به اندام مورد نظرشان دست پیدا کنند به همین دلیل به تغذیه برای بدنسازی توجهی نمیکنند .برای این دسته از افراد توجه به تغذیه کاملا بی معنی است و نهایتا حاضرند از برخی مکمل های رایج که دیگران استفاده میکنند بهره بگیرند. بهتر است بدانید برای افزایش حجم و رسیدن به نتیجه ی مطلوب در بدنسازی باید بتوانید از بهترین مواد غذایی برای تامین انرژی و بازسازی عضلاتتان استفاده کنید.این کار به این سادگی ها هم نخواهد بود و برای رسیدن به نتیجه ی مطلوب باید قبل از هر چیز دانسته هایتان را در زمینه ی بهترین تغذیه برای بدنسازی افزایش دهید.حتی اگر لازم باشد بهتر است چند روز تمریناتتان را متوقف کنید تا دانسته هایتان را افزایش دهید و به اهمیت تغذیه در رشد عضلات پی ببرید.

تغذیه ای برای بدنسازی مناسب خواهد بود که کالری مورد نیاز را به بدنتان برساند

بهترین برنامه تغذیه برای بدنسازی برنامه ای خواهد بود که با وجود مفید ترین غذاها در آن بتوان کالری لازم را برای رشد عضلات به دست آورد.برای اینکه کالری مورد نیازتان را محاسبه کنید بهتر است میزان فعالیت هایتان را در طول روز ثبت کنید  و سپس میزان دقیق کالری مورد نیاز را بدست آورید. سعی کنید تا جایی که ممکن است به اندازه ی کالری ای که نیاز دارید غذا میل کنید و با زیادی روی در غذا خوردن به روند رشد چربی ها در بدنتان کمک نکنید.این میتواند بهترین روش تغذیه برای بدنسازی باشد که میتوانید از آن استفاده کنید.

در رژیم غذایی کربوهیدرات ها و پروتئین ها نباید فراموش شوند

در تغذیه برای بدنسازی باید همیشه به این نکته توجه داشته باشید که غذاهایتان تا جایی که ممکن است شامل چربی های  مضر نباشند و در عوض برای رشد عضلاتتان تا جای ممکن غذاهایی میل کنید که حاوی کربوهیدرات ها و پروتئین باشند.مثلا سعی کنید کالری مورد نظرتان را با خوردن تخم مرغ،سیب زمینی،سینه ی مرغ و گوشت سفید تامین کنید و از خوردن غذاهای سرخ شده پرهیز کنید. به طوری کلی راز انتخاب بهترین برنامه تغذیه ورزشی این است که کالری مورد نظرتان را از ارزشمندترین غذاها در هرم غذایی بدست آورید و تا جایی که ممکن است از خوردن فست فود اجتناب کنید.توجه داشته باشید که تمامی ویتامین ها و مواد غذایی مورد نیاز برای رشد عضلاتتان از غذاهای روزانه تامین خواهند شد پس بهترین غذاها را برای کمک به عضلات خود انتخاب کنید. کلینیک تخصصی تناسب اندام ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X