به هر برنامه تغذیه رژیم درمانی اعتماد نکنید

به هر برنامه تغذیه رژیم درمانی اعتماد نکنید

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

به هر برنامه تغذیه رژیم درمانی اعتماد نکنید

اگر شما هم جزء افرادی باشید که کم کردن وزن برایشان اهمیت بسیاری دارد قطعا روش های مختلفی را امتحان کرده اید که برایتان فایده ای نداشته اند.البته در صورتی که با امتحان کردن این روش ها دچار عارضه ای نشده اید باید خدا را شکر کنید چون اکثر این روش ها از نظر علمی به اثبات نرسیده اند و میتوانند مشکلات زیادی را در فرد به وجود آورند.از میان این مشکلات میتوان به ریزش مو،از کار افتادن کبد،ضعف کلیه و مشکلات فراوان دیگری اشاره کرد.حتی برنامه های تغذیه رژیم درمانی هم در اکثر مواقع توسط افراد ناشی تجویز میشوند و ضررات بی شماری را رقم خواهند زد.

چرا نباید به هر برنامه تغذیه رژیم درمانی اعتماد کرد؟

شاید تصور کنید استفاده از برنامه های تغذیه رژیم درمانی نمیتواند هیچ عوارض خاصی را داشته باشد و برای چاقی بهترین گزینه به حساب آید اما بهتر است بدانید کاملا در اشتباهید و تصورتان غلط است. در صورتی که برنامه های تغذیه رژیم درمانی توسط افرادی نوشته شوند که تخصص کافی را ندارند میتوانند آسیب های بی شماری را به شما وارد کنند.ممکن است استفاده از این برنامه ها بتواند شما را به وزن دلخواهتان نزدیک کند اما قطعا آسیب هایی که به سلامتی شما وارد میکنند بیشتر از فواید آن خواهد بود و همچنین کاهش وزنتان هم دائمی نخواهدبود.

برنامه ی تغذیه رژیم درمانی نا مناسب چه ویژگی هایی خواهد داشت؟

برنامه ی تغذیه رژیم درمانی در صورتی میتواند خطراتی را داشته باشد که در آن حذف وعده های غذایی در اولویت قرار گرفته شده باشد و مواد مغذی کافی برای حفظ سلامتی بدن در آن وجود  نداشته باشد.مطمئن باشید برنامه هایی که در آن یک سری از غذاهای مفید و کم کالری هم به طور کامل حذف شده اند مورد اطیمنان نیستند و باید از عمل به آن خودداری کنید.

پرهیز از مصرف آب در برنامه تغذیه برای لاغر شدن بدترین کار ممکن خواهد بود

همچنین مشاهده میشود در برخی برنامه ها برای تغذیه رژیم درمانی توصیه میشود تا آب کمتری در طول روز مصرف کنید.در این روش شاید در ابتدا به علت کاهش آب موجود در بدن تصور کنید وزنتان کاهش پیدا کرده است اما در بلند مدت خواهید دید نه تنها این روش هیچ کارایی خاصی در چربی سوزی نداشته است بلکه سلامتیان را هم به طور جدی با خطر مواجه کند.

برنامه ی تغذیه رژیم درمانی مناسب شامل همه ی گروه های غذایی خواهد بود

بهتر است بدانید برنامه ی غذایی ای که از آن استفاده میکنید باید شامل همه ی گروه های غذایی مانند لبنیات،حبوبات،مغزها،سبزیجات و ... باشد و در صورتی که مصرف یکی از این گروه ها به طور کامل منع شده باشد باید به مفید بودن برنامه ی غذاییتان شک کنید و روش دیگری را برای رسیدن به لاغری امتحان کنید. کلینیک تخصصی تناسب اندام ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X