از برنامه تغذیه ورزشی خود غافل نشوید

از برنامه تغذیه ورزشی خود غافل نشوید

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

از برنامه تغذیه ورزشی خود غافل نشوید

اکثر افراد تصور میکنند برای اینکه بتوانند در رشته ی ورزشی خود پیشرفت کنند باید فقط تا جای ممکن تمریناتشان را افزایش دهند و هیچ عاملی را در پیشرفتشان دخیل نمیدانند.این شاید به این دلیل باشد که معمولا در رشته های ورزشی فقط به تمرینات توجه میشود و عامل دیگری در پیشرفت مورد توجه قرار نمیگیرد.اما اگر میخواهید به حداکثر قدرت در ورزش دست پیدا کنید بهتر است از همین امروز به برنامه ی تغذیه خود توجه بیشتری را داشته باشید و از یک برنامه تغذیه ورزشی مناسب استفاده کنید.

برنامه تغذیه ورزشی میتواند پیشرفتتان را تضمین کند

اگر به این نکته توجه داشته باشید که برخورداری از یک برنامه ی تغذیه ی ورزشی و مناسب میتواند به اندازه ی تمرینات ورزشی برایتان اثر بخش باشد قطعا بیشتر از قبل به تغذیه ی خود خود اهمیت میدهید و از همین الان برنامه ای مناسب را برای خوردن غذاهایتان انتخاب میکنید.

با داشتن برنامه تغذیه ورزشی قدرت و حجم بدنتان را افزایش دهید

برای اینکه با استفاده از ورزش و تغذیه ی مناسب بتوانید به حداکثر قدرت و انرژی دست پیدا کنید و در رشته ی ورزشی خود پیشرفت کنید باید از یک برنامه تغذیه ورزشی بهره بگیرید که در آن برای افزایش قدرت قبل از تمرین و بازسازی و ریکاوری عضلات بعد از تمرین برنامه ریزی شده باشد. برنامه تغذیه ورزشی  ای که در آن مواد لازم برای بازسازی عضلات وجود داشته باشد با افزایش حجم بدن منجر خواهد شد و اثر بخشی آن کمتر از تمرینات ورزشی نخواهد بود.

کیفیت در برنامه ی غذایی ورزشی حرف اول را میزند

خیلی از افراد برای این که قدرتشان افزایش پیدا کند ترجیح میدهند حجم غذاها را افزایش دهند و تصور میکنند با این روش میتوانند در فعالیت های ورزشی به حداکثر قدرت دست پیدا کنند و نتیجه ی مطلوب را بدست آورند اما بهتر است بدانید مهمترین عامل در مناسب بودن یک برنامه تغذیه ورزشی کیفیت مواد غذایی است نه حجم آن. باید بتوانید تا جایی که ممکن است از غذاهای حاوی ویتامین،کربوهیدرات ها و پروتئین ها استفاده کنید تا به نتیجه ی دلخواه دست پیدا کنید.همچنین سعی کنید تا جایی که ممکن است از افراط در برنامه تغذیه ورزشی جلوگیری کنید تا چربی های اضافه در بدنتان ایجاد نشود.

در برنامه تغذیه ی ورزشی از مصرف نوشیدنی های کافئین دار بپرهیزید

یکی از مواردی که در مباحث و برنامه های تغذیه پرهیز از آن به شدت توصیه میشود استفاده از نوشیدنی های کافئین دار مانند چای و قهوه است. مصرف نوشیدنی های کافئین دار در برنامه تغذیه ورزشی  شاید در ابتدا باعث افزایش انرژی کاذب شود و مفید به نظر برسد اما استفاده ی طولانی مدت از آن باعث از دست دادن آب بدن و عصبانیت و تکرر ادرار میشود و در صورت استفاده زیاد میتواند باعث شود تا روند عضله سازیتان دچار کندی شود. کلینیک تخصصی تناسب اندام ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X