چند روش ساده و موقت برای حذف موهای زائد زنان

چند روش ساده و موقت برای حذف موهای زائد زنان

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

چند روش ساده و موقت برای حذف موهای زائد زنان

موهای زائد در زنان همواره موجب دردسر و ناراحتی خواهند بود زیرا زنان ذاتاً از وجود موهای زائد متنفر هستند ، این موها علاوه بر تیره کردن پوست ؛ نمایی زشت در چهره و بدن زن ایجاد می کنند ، از این رو در این مقاله چند روش ساده و موقت برای حذف موهای زائد زنان مورد بررسی قرار گرفته شده است .

موهای زائد زنان

در رابطه با موهای زائد زنان می توان عنوان نمود که در برخی زنان موهای زائد به دلیل اختلالات هورمونی رشد می کنند ، از این رو با درمان موثر می توان برای همیشه از شر آنها خلاص شد اما در مواردی که رشد موهای زائد زمینه ی ارثی و ژنتیکی دارد ، تنها باید به حذف موقت و دائم آنها پرداخت .

چند روش ساده و موقت برای حذف موهای زائد زنان

  • می توان موهای صورت خود را با بند انداختن ، شمع اندازی و یا دستگاه موکن به طور موقت از بین ببرید .
  • موهای زائد بدن را می توان با استفاده از خودتراش هایی نظیر ژیلت و تیغ از بین برد .
  • اسپری های موبر نیز از جمله روش های مو زادیی از بدن می باشد که تنها کافی است که بر روی ناحیه ی مورد نظر که باید کاملا خشک باشد ، اسپری شود و پس از چند دقیقه با آب محل زا شست و شو کرد ، در این روش تنها موها از قسمت ساقه از بین می روند و ریشه ی مو زنده باقی خواهد ماند .
  • اپیلاسیون یا همان موم اندازی از جمله روش های موقت از بین بردن موهای زائد می باشد که می تواند برای قسمت های مختلف بدن مورد استفاده قرار گیرد ، در این روش هر چند مو از ریشه خارج می شود اما مجددا موهای زائد رشد خواهند کرد .
موم ماده ای چسبناک بسیار قوی است که به راحتی با گرم شدن بر روی پوست قرار می گیرد ( مواظب باشید موم بیش از حد داغ نباشد )و با گذاشتن تکیه پارچه یا کاغذ بر روی آن می توان همزمان موها و موم را از روی پوست برداشت .
  • پودر های موبر روشی دیگر جهت حذف موقت موهای زائد هستند که کافی است آنها را با مقدار مشخصی آب جوشیده مخلوط کرده و پس از سرد شدن بر روی پوست کاملا خشک و بر روی موهای زائد قرار دهید و در نهایت پس از چند دقیقه ، آب کشی کنید .
استفاده و کارایی هر روش با توجه به سرعت رشد موها در فرد ، متفاوت است ، از میان روش های اشاره شده ؛ اپیلاسیون به دلیل دیرتر رشد کردن موها و رهایی از موهای زاید برای مدت طولانی تر ، بیشتر از سایر روش های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد . به هنگام استفاده از هر روش باید نکات بهداشتی به خوبی رعایت گردد تا ضمن حفظ سلامت پوست ، شاهد انتقال بیماری های واگیردار نباشیم . کلینیک تخصصی لیزر موهای زائد ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X