بهترین روش کاشت مو برای همیشه

بهترین روش کاشت مو برای همیشه

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

بهترین روش کاشت مو برای همیشه

بافت بسیار حساس مو ممکن است در اثر عوامل مختلفی دچار ریزش گردد ، در این صورت اولین قدم جهت درمان مناسب و اصولی باید به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کرد تا با بررسی ها و آزمایشات لازمه و با مشخص شدن علت دقیق ریزش مو ، درمان موثر تجویز گردد ، از این رو در این مقاله ، بهترین روش کاشت مو برای همیشه مورد بررسی قرار گرفته شده است .

کاشت مو برای همیشه

در رابطه با بهترین روش کاشت مو برای همیشه می توان عنوان نمود در مواردی که فولیکول های مو به طور کلی از بین رفته باشند و دیگر نتوان به روش های دیگر ، درمان موثری را جهت رشد موها اعمال نمود ، کاشت مو دائمی روشی بسیار مناسب خواهد بود .

کاشت مو برای همیشه

در روش کاشت مو برای همیشه ، از فولیکول های پشت سر فرد که در مقابل هورمون ریزش مقاوم هستند ، استفاده می شود ، به این ترتیب که پزشک متخصص با ایجاد بیحسی موضعی فولیکول های مو را از پوست خارج کرده ، فولیکول ها استرسل شده و از ناخالصی هایی مانند چربی جدا سازی می شود و پس از طراحی خط رویش طبیعی ، به صورت مجزا در خط رویش به کمک ابزار مخصوص جراحی و با ایجاد بیحسی موضعی در ناحیه گیرنده پیوند زده می شوند .

بهترین روش کاشت موی ثابت

در حال حاضر دو روش fit و fut رایج ترین و کم عارضه ترین روش های کاشت موی دائمی هستند .

روش fit

در روش fit  ، برداشت فولیکول های مو از بانک موی پشت سر فرد از طریق دستگاه پانچ صورت می گیرد و کاشت فولیکول های پیوندی نیز از طریق همان دستگاه پانچ صورت می گیرد که در این روش تعداد فولیکول های کمتری در مقایسه با روش fut  می توان به دست آورد ، اما دیگر نیازی به جراحی پشت سر فرد جهت برداشت فولیکول های مو نمی باشد و به همین دلیل راحت تر و با درد کمتری انجام خواهد شد .

روش fut

در این روش ، جهت استخراج فولیکول های پیوندی ، جراح نوار باریکی از فولیکول های مو را از طریق جراحی از بانک موی پشت سر فرد خارج کرده ، پشت سر فرد بخیه زده می شود و پس از جداسازی و خالص سازی فولیکول ها ، در خط رویش طراحی شده ، با دقت بسیار بالایی به صورت مجزا هر فولیکول پیوند زده می شود . در روش fut تعداد بیشتری فولیکول مو بدست می آید اما نیاز به جراحی دارد و جای زخم حاصل از آن نیز بر روی پوست پشت سر فرد باقی خواهد ماند .

بهترین روش کاشت موی سر

اینکه کدام روش کاشت مو بهتر است ، به شرایط بانک موی پشت سر فرد ؛ تعداد فولیکول های مورد نیاز ، انتظارات فرد از عمل کاشت مو ، محل کاشت مو و ... بستگی دارد ک نمی توان به طور قطعی عنوان کرد که کدام روش برتری دارد ، به عنوان مثال فردی که قصد کاشت مو در ابرو ، مژه یا ناحیه ی کوچکی از سر را دارد ، چون فولیکول های زیادی لازم نیست ، می تواند از روش fit بهره مند گردد . همچنین فردی که از جراحی ترس داشته باشد و نمی خواهد جای اسکار حاصل از برداشت فولیکول های مو را در پشت سر داشته باشد ، روش fit برای او مناسب تر خواهد بود . کلینیک تخصصی کاشت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X