چگونه چروک صورت خشک را از بین ببریم

چگونه چروک صورت خشک را از بین ببریم

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

چگونه چروک صورت خشک را از بین ببریم

هنگامی که چین و چروک ها در پوست ظاهر می شوند ، باید جهت درمان اصولی و اساسی به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کرد ، پزشک متخصص نیز با توجه به نوع پوست فرد ، سن وی ، میزان عمق چین و چروک ها ، وضعیت سلامت فرد و غیره ، روش مناسب جهت درمان موثر چین و چروک ها را انتخاب می کند ، از این رو در این مقاله به بررسی درمان چروک صورت خشک پرداخته شده است .

چروک صورت خشک

در رابطه با رفع چروک صورت خشک ، می توان عنوان نمود که پوست های خشک به دلیل خشک بودن پوست ، بیش از دیگر پوست ها مستعد پیری و چروک شدن هستند ، زیرا خشکی پوست خود از جمله علل اصلی ایجاد چین و چروک می باشد . اگر خواهان استفاده از ماسک های خانگی تهیه شده از مواد طبیعی هستید ، در ادامه با ما همراه باشید تا چند ماسک مرطوب کننده خانگی مناسب پوست های خشک که به طور موثری موجب آبرسانی به این پوست ها و رفع چین و چروک آنها می گردد ، ارائه شود . از میان روش های تغذیه ای ، داروهای موضعی ، لوسیون ها  و ماسک های گیاهی ، این ماسک های گیاهی هستند که جهت رفع چین و چروک موثرتر واقع می شوند .

ماسک هایی جهت رفع چین و چروک صورت خشک

ماسک مخلوط پودر نارگیل و شیر :

  • پاین دو ماده را با هم مخلوط کرده ، خمیر حاصل را به تا زمان خشک شدن روی پوست نگه دارید ، سپس با آب ولرم شست و شو نمائید ، این ماسک پوست های خشک را بسیار لطیف و نرم خواهد کرد ، از این رو در رفع چین و چروک بسیار موثر خواهد بود .

ماسک آب خیار و خامه :

این دو ماده را با هم مخلوط کرده و به مدت نیم ساعت رو پوست قرار داده و سپس شست و شو نمائید ، با خاصیت آبرسانی این ماسک ، با چین و چروک ها خداحافظی کنید .

ماسک یک قاشق سوپخوری عسل و یک زرده تخم مرغ :

این دو ماده را با هم مخلوط کرده و به مدت 15 الی 20 دقیقه رو پوست قرار داده و سپس شست و شو نمائید ، با خاصیت آبرسانی این ماسک ، چین و چروک ها بسیار کاهش خواهند یافت .

ماسک شیر و بادام:

این دو ماده را با هم مخلوط کرده و شب ها قبل از خواب پوست خود را با ماسک حاصل شست و شو نمائید و پس از خشک شدن آن، بخوابید ، با این ماسک پوست تغذیه ، خشکی و چروک های ان از بین خواهند رفت .

ماسک عسل ، روغن بادام و دمکرده ی بابونه:

دو قاشق غذا خوری عسل و سه قاشق غذا خوری روغن بادام را با هم مخلوط کرده و روی حرارت کتری قرار دهید تا به راحتی با هم مخلوط شوند ، سپس نیم فنجان دمکرده ی بابونه را به آن اضافه کرده و پس از هم زدن ، بگذارید تا سرد شود ، به مدت 3 بار در هفته ، 20 دقیقه الی نیم ساعت ، ماسک را رو پوست خود قرار دهید تا با خاصیت آبرسانی و مرطوب کنندگی آن ، پوستی شاداب و عاری از چروک ایجاد شود .

ماسک روغن زیتون و زرده ی تخم مرغ :

یک قاشق غذا خوری روغن زیتون و با یک زرده ی تخم مرغ خوب مخلوط کنید و به مدت 30 دقیقه آن را روی پوست قرار دهید و سپس شست و شو نماید . ماسک های مرطوب کننده ی پوست که به صورت طبیعی و بدون ایجاد عارضه ، از مواد طبیعی و خانگی تهیه می شوند ، جهت درمان خشکی و زبری پوست های بسیار حساس که به عارضه ی خشکی دچار هستند ، بسیار موثر می باشند ، از این رو استفاده از چنین ماسک هایی به منظور آبرسانی مناسب پوست به صورت منظم جهت رفع چین و چروک پوست های خشک توصیه می گردد . کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X