تعرفه خدمات زیبایی پزشکی در مرکز خدمات زیبایی پوست

تعرفه خدمات زیبایی پزشکی در مرکز خدمات زیبایی پوست

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

تعرفه خدمات زیبایی پزشکی در مرکز خدمات زیبایی پوست

  گاهی اوقات برخی از مراکز خدمات زیبایی پوست برای جلب مراجعه کنندگان بیشتر، تعرفه های خود را پایین تر از حد متعارف اعلام می کنند و گاهی اوقات نیز دیده می شود بعضی از مرکز های خدمات زیبایی پوست، تعرفه هایی بسیار بالا دارند. سوالی که در این مورد به وجود می آید این است که آیا مرکز های خدمات زیبایی پوست می توانند هر هزینه و تعرفه ای برای خدمات خود تعیین کنند؟ و یا اینکه برای تعیین تعرفه خدمات خود دارای محدودیت هستند؟

نظارت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور بر مرکزهای خدمات زیبایی پوست

هر مرکز خدمات زیبایی پوست همانند دیگر مراکزی که در حیطه پزشکی و درمان فعالیت می کنند، مجوز فعالیت خود را از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور دریافت کرده و در واقع زیر نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی فعالیت می کند.

تعیین تعرفه تمام خدمات پزشکی و در مانی توسط وزارت  بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تعرفه  انواع خدمات پزشکی و درمانی را تعیین می کند.  بر همین اساس این وزارت خانه هر ساله تعرفه های خدمات پزشکی از جمله تعرفه ی خدمات زیبایی پوست را بر اساس کتاب تعرفه گذاری خدمات درمانی، محاسبه و اعلام می کند. تعرفه های اعلام شده برای بعضی از خدمات درمانی مقدار ثابتی دارند و برای بعضی دیگر محدوده ی خاصی در نظر گرفته شده است چرا که تعیین میزان دقیق و ثابت برای برخی از خدمات درمانی غیرممکن است.

تعرفه خدمات زیبایی پزشکی در مرکز خدمات زیبایی پوست

هر مرکز خدمات زیبایی پوست نیز موظف است که تعرفه خدمات زیبایی پزشکی خود را براساس تعرفه های اعلام شده از سوی وزارت بهداشت تعیین کند. همانطور که گفته شد برخی خدمات درمانی تعرفه ثابت نبوده و محدوده برای آن  ها تعیین شده است؛ مواردی از خدماتی که در مرکز های خدماتی زیبایی پوست ارائه می شوند نیز این شرایط را دارند. به همین ممکن است دیده شود تعرفه خدمات پزشکی درمانی در مرکز های خدمات زیبایی پوست مختلف، مقداری تفاوت با هم داشته باشند. وجود این تفاوت ها ممکن است بنا به دلایلی از قبیل موقعیت جغرافیایی، تفاوت در شرایط و میزان پیچیدگی عارضه های مورد درمان، تخصص پزشک و کادر درمانی و ... باشد. اما وجود تفاوت های بسیار زیاد غیر عادی بوده و ممکن است نشانه ی تخلف بعضی از مرکز های خدمات زیبایی پوست از تعرفه های اعلام شده ی وزارت بهداشت باشد.   منبع: کلینیک جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X