کاشت مو SFIT

کاشت مو SFIT

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

کاشت مو

به برداشت مو با روش های SFIT ، FIT ، FUT و . . .  از ناحیه پر پشت سر که معمولا پشت گوش و میباشد را کاشت مو گویند. هراطلاعات دیگری درباره نحوه کاشت مو ، روشهای کاشت مو و ... در صفحه کاشت مو به صورت کامل توضیح داده شده است.

کاشت موی SFIT

 از قرن ۱۹ میلادی که کاشت مو برای اولین بار در مجامع پزشکی و جراحی زیبایی مطرح شد تاکنون روش های مختلفی از ترمیم مو و پیوند مو معرفی شده است که هر کدام از این روش ها ضمن آنکه به توسعه و پیشرفت روش قبلی پرداخته است، قابلیت انجام کاشت مو در انواع افراد با هر وضعیت پوست و مو را امکان پذیرتر نموده است. از جمله این روشها می توان به FIT، FUT، SUT، HRT اشاره کرد. یکی از جدیدترین روشها، کاشت موی SFIT می باشد که بر مبنای روشهای کاشت مو بدون نیاز به تراشیدن مو است.

[caption id="attachment_20012" align="aligncenter" width="600"] کاشت موی SFIT[/caption]

شیوع ریزش مو و کم پشتی مو به دلیل تغییر عادات غذایی و اختلالات هورمونی و دلایل ژنتیکی در بین افراد به خصوص آقایان، همواره محققان زمینه پوست و مو را به جستجو و تحقیق و کشف بهترین و جدید ترین روش های کاشت مو و ترمیم مو وا می دارد.

[caption id="attachment_19414" align="aligncenter" width="400"] کاشت موی SFIT ( روش اس اف آی تی )[/caption]

کاشت مو بدون نیاز به تراشیدن مو یا کاشت موی Unshaven

روش های سنتی تر کاشت مو بر این اساس بوده است که موهای قبلی فرد برای انجام عمل کاشت مو تراشیده می شد. برخی از داوطلبین انجام عمل کاشت مو به دلیل شرایط زندگی اجتماعی خود، امکان تراشیدن موهای خود را نداشته اند یا از بابت مدت زمانی که طول می کشد تا موهای آنها دوباره بلند شود، نگران بودند و از این رو از انجام این عمل منصرف می شدند.

[caption id="attachment_20010" align="aligncenter" width="600"] کاشت موی SFIT[/caption]

کاشت مو به روش FUT بدون نیاز به تراشیدن مو

امروزه امکان انجام عمل کاشت مو بدون نیاز به تراشیدن موی سر یا با امکان تراشیدن منطقه محدودی از موها، میسر شده است. بهترین روش برای انجام این عمل، روش FUT می باشد زیرا در این روش نیازی به منطقه برداشت مو نمی باشد و اگر بیمار موی زیادی در منطقه کاشت نداشته باشد، تعداد زیادی تار مو شامل ۶۰۰۰-۸۰۰۰ تار مو در این روش می تواند بدون نیاز به تراشیدن موی سر کاشته شود. همچنین اگر تراکم موی بیمار در منطقه کاشت مناسب تر باشد، حدود ۴۰۰۰-۵۰۰۰ تار مو با روش FUT بدون تراشیدن مو می تواند کاشته شده و با دقت در جای خود و در بین سایر تارهای مو قرار گیرد.

کاشت مو به روش FUE بدون نیاز به تراشیدن مو

در روش FUE به صورت نرمال نیاز به تراشیدن موی منطقه هدف برای کاشت مو می باشد. اما روش های دیگری وجود دارد که می توان محدوده منطقه تراشیدن موی سر را در روش FUE محدود تر کرد که شامل موارد زیر است:

  1. در روش اول می توان منطقه برداشت مو را تراشید اما منطقه کاشت مو را نتراشیده باقی گذاشت. بدین صورت جایگذاری گرفت ها مشکل تر و زمان بر تر خواهد بود. هرچند می توان در این روش تعداد تارهای موی کاشته شده را از ۵۰۰۰-۶۰۰۰ عدد به ۴۰۰۰ عدد کاهش داد.
  2. در روش دوم، یک یا دو نوار مو از منطقه برداشت مو تراشیده می شود و به این ترتیب موهای باقی مانده می تواند منطقه تراشیده شده را پوشش دهد. با استفاده از این روش، حدود ۲۵۰۰-۳۰۰۰ تار مو می تواند انتقال یابد.

کاشت مو به روش اس اف آی تی یا FIT پیشرفته (SFIT)

روش غیر جراحی کاشت مو که به روش FIT نیز معروف است، با استفاده از پانچ ظریفی به برداشت مو از پشت سر بیمار می پردازد که در نتیجه نیاز به جراحی پشت سر را رفع می کند. از مزایای این روش می توان به عدم باقی ماندن خط بخیه در پشت سر اشاره نمود. استفاده از این روش به سال های اولیه قرن ۲۱ در آمریکا بر می گردد.

تا امروز پزشکان و متخصصین زیادی این روش را تأیید نموده و در موارد بسیاری به توسعه این روش پرداخته اند. چنان که امروزه از روش FIT در روش های کاشت مو بدون نیاز به تراشیدن مو نیز تحت عنوان UFIT استفاده می شود.

در سال ۲۰۱۴ یک پزشک ایرانی برای اولین روش کاشت مو اس اف آی تی (SFIT) یا FIT پیشرفته را از طریق انجمن بین المللی جراحی ترمیمی مو شیکاگو به دنیا معرفی کرد و این روش مورد استفبال بسیاری از جراحان کاشت مو در دنیا قرار گرفت. در روش کاشت موی SFIT عمل برداشت مو و انتقال مو از طریق یک تکنیک بسیار پیشرفته، بدون نیاز به تراشیدن موی سر یا جراحی پوست سر انجام می شود. در واقع روش کاشت موی SFIT به عنوان روش تکامل یافته UFIT معرفی شده است و تاکنون تنها در کشورهای ایران و کانادا مورد استفاده قرار گرفته است.

از دیگر خدمات کلینیک زیبایی ایران نوین میتوان به :
و همچنین برای اطلاع از قیمت کاشت مو در کلینیک ایران نوین از لینک زیر اقدام نمایید :

منبع: کلینیک تخصصیکاشت مو ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X