کویتیشن چیست؟

کویتیشن چیست؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

کویتیشن چیست؟

برخورداری از تناسب اندام و زیبا خواسته افراد بسیاری است که برخی افراد حتی با وجود لاغر بودن نیز از آن بهره مند نیستند ، از این رو در این مقاله به معرفی روش کویتیشن به عنوان روشی کارآمد برای ایجاد تناسب اندام پرداخته شده است .

کویتیشن لاغری

در رابطه با کویتیشن می توان عنوان نمود که دستگاهی است که به کمک فرکانس های صوتی حاصل امواج اولتراسوند خود ، تکان هایی در چربی های موضعی نظیر چربی های شکم و پهلو ایجاد می کند ، در نتیجه موجب شکسته شدن بافت چربی ها و آب شدن آنها می گردد که این چربی مایع شده یا از طریق کبد دفع و یا اینکه در بدن سوزانده می شود . استفاده از روش کویتیشن برای چربی های موضعی که در برابر ورزش و رژیم مقاوم هستند ، بسیار مناسب می باشد زیرا برخی افراد با اینکه اندام لاغری دارند اما به چربی های انباشته شده ی موضعی دچار هستند که در صورت ورزش و گرفتن رژیم های لاغری باز شاهد پابرجا بودن این چربی ها هستند . از بین بردن چربی ها در این روش بدون نیاز به جراحی و بیهوشی و بستری شدن خواهد بود که به فرم دهی مناسب بدن کمک بسیاری خواهد کرد ، از این رو نمونه ای از دستگاه کویتیشن، در اندازه ی کوچکتری ساخته شده است که به کمک آن می توان به  فرم دهی اجزای صورت پرداخت ؛ مثلا گونه ها را بالا کشید ، گودی و پف زیر چشم ها برطرف کرد و یا اینکه چین و چروک های صورت را درمان نمود .

کاهش وزن با کویتیشن

از روش کویتیشن نمی توان جهت کاهش وزن استفاده کرد زیرا این روش جهت کاهش چربی ها و فرم دهی به بدن استفاده می شود ، از انجا که چربی های وزن زیادی ندارند ، در واقع نمی توان گفت که با روش کویتیشن فرد وزن کم می کند .

مدت زمان هر جلسه کویتیشن درمانی

مدت زمان انجام هر جلسه کویتیشن درمانی جهت حذف چربی های موضعی از 30 دقیقه الی یک ساعت خواهد بود که جهت دفع صحیح چربی های مایع شده از بدن در روش کویتیشن درمانی ، استفاده از یک رژیم کم کالری همراه با نوشیدن یک و نیم لیتر آب قبل و بعد از هر مرحله درمان بسیار ضروری خواهد بود .

تعداد جلسات لازم جهت حذف چربی ها

برای دستیابی به نتیجه ی مطلوب از کویتیشن ، 8 الی 12 جلسه درمان مورد نیاز خواهد بود که به صورت هفتگی یا دو بار در هفته انجام خواهند شد .

روش درمان چربی های موضعی با کویتیشن

پزشک متخصص بدون ایجاد بیحسی موضعی ، یک وسیله ی دستی که انرژی فراصوتی با فرکانس پایین را منتقل می کند ، به آرامی روی محل چربی های موضعی سر می دهد ، در نتیجه این وسیله یک پالس ملایم را متصاعد می کند که در اثر آن چربی ها شکسته و به مایع تبدیل خواهند شد و از بدن دفع می گردند .

آیا نتیجه کویتیشن به سرعت قابل مشاهده است؟

بعضی از نتایج این روش بلافاصله قابل مشاهده هستند اما معمولا مشاهده نتایج نهایی 72 ساعت بعد امکان پذیر می باشد. در واقع سرعت مشخص شدن نتیجه درمان به شرایط چربی ها و تراکم آنها بستگی دارد.

آیا همه افراد می توانند از روش کویتیشن استفاده نمایند؟

کاندیدای ایده آل برای انجام روش کویتیشن افرادی هستند که از سلامت عمومی بدن برخوردار بوده ولی دارای اضافه وزن هستند. این روش برای افراد باردار و یا افرادی که از داروهای ضد انعقادی استفاده می نمایند مناسب نمی باشد. سایر شرایطی که ممکن است توسط دستگاه کویتیشن تخت تاثیر منفی قرار بگیرند عبارتند از: جراحی های اخیر، بیماری های عفونی، سیستم ایمنی ضعیف، بیماری های خاص مانند دیابت، صرع، بیماری قلبی، فشار خون بالا یا پایین و... بنابراین اگر مطمئن نیستید که شرایط لازم برای شروع درمان را داشته باشید، حتما با یک پزشک خوب مشورت نمایید. افراد زیر نمی توانند از این روش استفاده نمایند:
  • زنان باردار و شیرده
  • زنان تحت درمان با داروهای ناباروری
  • زنان تازه زایمان کرده
  • افراد مبتلا به بیماری های قلبی عروقی و افرادی که باتری های ضربان ساز یا هر وسیله ی الکترونیکی در داخل بدن خود دارند .
کلینیک تخصصی تناسب اندام ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X