مراحل انجام عمل رینوپلاستی اولیه

مراحل انجام عمل رینوپلاستی اولیه

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

مراحل انجام عمل رینوپلاستی اولیه

رینو پلاستی به عمل زیبایی جراحی بینی گفته می شود که در آن پزشک متخصص با تکنیک های خاصی برخی تغییرات و اصلاحات داخلی بینی را در جهت زیبایی ظاهر بینی انجام می دهد ، از این رو در این مقاله مراحل انجام عمل رینوپلاستی اولیه مورد بررسی قرار گرفته شده است .

رینوپلاستی اولیه :

در رابطه با رینوپلاستی اولیه می توان عنوان نمود که اگر جراحی بینی در فردی که تاکنون سابقه ی جراحی بینی نداشته ، انجام شود ؛ به آن رینوپلاستی اولیه گفته می شود لذا چنانچه فرد قبلا یک یا چند بار توسط جراح یا جراحان دیگر مورد عمل بینی قرار گیرد ، به آن رینوپلاستی ثانونیه اطلاق می گردد .

مراحل انجام عمل رینوپلاستی اولیه :

از آنجا که عمل رینوپلاستی تحت بیهوشی و طی چند ساعت عمل سنگین انجام می شود ، از این رو برای انجام عمل رینوپلاستی اولیه فرد باید آمادگی های لازم را داشته باشد تا حین عمل از نظر سلامت برای فرد مشکلی ایجاد نگردد.  

اقدامات لازم چند هفته قبل از عمل رینوپلاستی اولیه :

● چند هفته قبل از عمل باید آسپیرین و داروهای حاوی آن و ویتامین E قطع گردد . ● در صورت سرما خوردگی یا داشتن هر گونه تب و بیماری با مطب تماس بگیرد و پزشک خود را جهت تعیین وقت مناسب تری در جریان قرار دهید . ● حداقل به مدت 4 هفته از استعمال سیگار و محصولات نیکوتین دار خودداری کنید زیرا باعث افزایش خطر ابتلا به عوارض بیهوشی و جراحی خواهند شد و با بهبودی زخم تداخل خواهد داشت . ● با فردی جهت همراه بودن با شما در روز اول عمل و تا دو روز بعد از عمل هماهنگی کنید . ● انجام آزمایشات و ارزیابی های تجویز شده از سوی پزشک

اقدامات لازم شب قبل از عمل رینوپلاستی اولیه :

● تا 8 ساعت قبل از عمل از خوردن و آشامیدن خودداری کنید . ● برای بعد از عمل ژله یا سوپ آماده کنید . ● حتما حمام کنید . ● اگر متخصص قصد ارزیابی شما را از نظر بیهوشی دارد ، حتما در مطب جهت ویزیت حضور یابید . اقدامات لازم قبل از ترک خانه عمل رینوپلاستی اولیه : ● از جویدن آدامس ، خوردن قرص های خوشبو کننده ی دهان و غیره خودداری کنید . ● آقایان باید صورت خود را اصلاح کنند و خانم ها آرایش و لاک ناخن خود را کامل پاک کنند . ● ساعت مچی ، النگو ، گیره ی سر و امثال اینها باید از بدن بیمار خارج گردد . ● یک پتو و بالش جهت بازگشت به منزل در ماشین قرار دهید . ● تمامی مدارک پزشکی ، آزمایشات و دفترچه ی بیمه ی خود را به همراه داشته باشید . ● لباس راحتی مانند ، لباس های گشاد و جلو باز بپوشید .

در روز جراحی و در مرکز ، قبل از عمل رینوپلاستی اولیه :

● جراح با بیمار قبل از جراحی در رابطه با نحوه ی انجام عمل و پاسخ به هر گونه سوال گفت و گو خواهد کرد . ● علامت گذاری های لازم بر روی بینی برای اعمال تغییرات ، انجام می شود . ● بیمار با متخصص بیهوشی و پرستاران جراحی آشنا خواهد شد . ● پس از بیهوشی ، کار آغاز خواهد شد و پزشک متخصص شروع به جراحی خواهد کرد .   منبع: کلینیک جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X