رینوپلاستی ثانویه بینی چه کاربردی دارد؟

رینوپلاستی ثانویه بینی چه کاربردی دارد؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

رینوپلاستی ثانویه بینی چه کاربردی دارد؟

زیبایی و تناسب بینی ، در زیبایی چهره نقش بسیار مهمی دارد ، از این رو در نژاد ایرانی به دلیل داشتن بینی های بزرگ و استخوانی ؛ همواره عمل جراحی زیبایی بینی مورد استقبال افراد بسیاری قرار گرفت است ، در این مقاله رینوپلاستی ثانویه به عنوان یکی از عمل های انجام شده پس از عمل بینی مورد بررسی قرار خواهد گرفت . رینوپلاستی : به عمل زیبایی بینی که در آن پزشک جراح طی چند ساعت عمل سنگین ، تغییرات و اصلاحاتی بر روی بینی انجام می دهد تا ظاهر آن را زیبا و خوش فرم نماید ، رینوپلاستی گفته می شود .  

رینوپلاستی ثانویه

هنگامی که فرد پس از انجام عمل زیبایی بینی به دلیل ناهماهنگی های ایجاد شده ی بینی ، مجددا توسط پزشک متخصص مورد جراحی قرار می گیرد ،  به عمل دوم ، رینوپلاستی ثانویه اطلاق می گردد .

رینوپلاستی ثانویه بینی چه کاربردی دارد؟

هنگامی که فرد پس از عمل رینوپلاستی به نتیجه ی دلخواه خود نمی رسد ، اقدام به رینوپلاستی ثانویه ی بینی می کند تا موارد ی نظیر ؛ ناصافی های بسیار مختصر، مصنوعی شدن ظاهر بینی ، کاهش یا افزایش ناکافی ارتفاع پل بینی ، شکل دادن ناقص بینی ، باریک شدن بیش از حد نوک بینی ، ایجاد بافت ضخیم اسکار به صورت داخلی و یا خارجی ، اختلالاتی که به تازگی ایجاد شده ، بدتر شدن شرایط بیمار ، عدم تناسب بینی با دیگر اجزای صورت ، افتادگی نوک بینی ، پهنی نوک بینی ، عدم تقارن غضروف های دو طرف نوک بینی ، نامساوی بودن سوراخ های بینی ، انحراف بینی ، مشکلات تنفسی و تنگی نفس و غیره را به طور موثری برطرف نماید . مهارت پزشک جراح در دستیابی به نتیجه ی مطلوب از عمل ثانویه بینی بسیار مهم می باشد ، زیرا چنانچه عمل به خوبی انجام شود ، تاثیر به سزایی بر روی ظاهر بینی و رضایت فرد از عمل خواهد داشت . در اکثر موارد ، زمان انجام جراحی رینوپلاستی ثانویه که به آن رینوپلاستی ترمیمی نیز گفته می شود ، طولانی تر از جراحی معمولی است زیرا شاید لازم باشد که جهت تهیه بافت غضروفی ، پوست یا استخوانی از نقاط دیگری از بدن استفاده شود ، از این رو لازم است که این جراحی با دقت بیشتری توسط تیم جراحی صورت پذیرد .

انتخاب جراح مناسب عمل زیبایی رینوپلاستی

از آنجا که جراحی رینوپلاستی از جمله پیچیده ترین انواع جراحی های پلاستیک به شمار می رود ، لذا انتخاب یک متخصص جراحی بینی که دارای تجربه ی کافی ، سابقه ی عمل های موفقیت آمیز و مهارت لازم باشد ، در دستیابی به نتیجه ی مطلوب از جراحی اولیه و یا ثانویه بسیار تاثیرگذار می باشد . منبع: کلینیک جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X