رینوپلاستی با لیزر واقعیت ندارد!

رینوپلاستی با لیزر واقعیت ندارد!

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

رینوپلاستی با لیزر واقعیت ندارد!

لیزر ، دستگاهی است که به کمک اشعه ی آن می توان تاثیرات درمانی متعدد را انجام داد ، در این روش جهت تحریک و تغییر در سلول های بدن از اشعه ی مادون قرمز با قدرت کنترل شده ای استفاده می گردد ، لذا در این مقاله رینوپلاستی با لیزر مورد بررسی قرار گرفته شده است .

رینوپلاستی  :

رینوپلاستی اصطلاح علمی عمل جراحی زیبایی بینی است که در آن پزشک متخصص با جراحی در داخل و یا خارج از بینی به تغییرات و اصلاحات ظاهری داخل و خارج بینی اقدام می کند . در عمل جراحی رینوپلاستی ، با توجه به اینکه برش های جراحی از بیرون انجام شوند یا از داخل بینی به دو نوع عمل رینوپلاستی باز و بسته تقسیم می گردد . در هر دو نوع عمل جراحی رینوپلاستی ، بسیاری از اصول کار و انجام عمل جراحی یکسان می باشد ، هر نوع روش رینوپلاستی مزایای خاص خود را دارد . انجام عمل زیبایی رینوپلاستی ، عملی بسیار سنگین می باشد که با توجه به تغییراتی که لازم است بر روی بینی انجام شود ، ممکن است تا چندین ساعت به طول انجامد ، از سوی دیگر  این عمل به بیهوشی ، بستری شدن ، استراحت مطلق ، مراقبت های زیاد و دقیق ، ویزیت های بعد از انجام عمل ، گاها به جراحی مجدد جهت ترمیم بینی و .... نیاز خواهد داشت ، لذا این نوع عمل از جمله جراحی های پر مخاطره می باشد . با توجه به عوارض و مشکلات اشاره شده در رابطه با انجام عمل سنگین زیبایی رینوپلاستی  ، امروزه بسیاری از تغییراتی که لازم است بر روی بینی انجام شود به کمک روش های دیگری تحت عنوان رینوپلاستی بدون جراحی انجام می شوند ، این نوع درمان که به آن لیفت بینی گفته می شود به کمک تزریق بوتاکس ، نخ های لیفت و تزریق ژل صورت می پذیرد . رفع افتادگی نوک بینی ، قوز و فرو رفتگی بینی و گشادی پره های بینی به خوبی با روش های رینوپلاستی بدون جراحی یا همان روش لیفت بینی به خوبی امکان پذیر است  ، به گونه ای که نیمی از جراحی های غیرضروری رینوپلاستی را می توان با عمل لیفت بینی انجام داد .  

رینوپلاستی با لیزر :

در رابطه با رینوپلاستی با لیزر می توان عنوان نمود که لیزر در رشته هایی نظیر چشم پزشکی پیشرفت های شگرفی را ایجاد کرده است ، اما در رابطه با انجام عمل زیبایی رینوپلاستی ، لیزر کارایی چندانی ندارد ، اگر چه با لیزر می توان در عمل رینوپلاستی چند برش ساده انجام داد ولی لیزر  روی استخوان ، غضروف و مخاط داخل بینی تاثیرگذاری ندارد  ، از این رو عبارت رینوپلاستی با لیزر واقعیت ندارد و از آن تنها به عنوان عبارتی برای تبلیغات و جذب مشتری بیشتر استفاده می گردد که در واقع ، رینوپلاستی با لیزر در عمل امکان پذیر نمی باشد .   منبع: کلینیک جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X