تفاوت رینوپلاستی باز و بسته چیست؟

تفاوت رینوپلاستی باز و بسته چیست؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

تفاوت رینوپلاستی باز و بسته چیست؟

در میان عمل های زیبایی که بر روی صورت اعمال می گردد ، جراحی زیبایی جراحی بینی به دلیل تغییر زیاد چهره و در مرکز قرار گرفتن بینی ، همواره مورد استقبال افراد زیادی قرار دارد ، در اصطلاح علمی به جراحی زیبایی بینی ، رینوپلاستی گفته می شود ، از این رو در این مقاله ، تفاوت رینوپلاستی باز و بسته به عنوان روش های انجام عمل جراحی زیبایی بینی مورد بررسی قرار گرفته شده است . در عمل رینوپلاستی ، جراح برای انجام جراحی بینی ، روی اسکلت بینی تغییرات و اصلاحات لازمه را اعمال می کند .

رینوپلاستی باز :

تفاوت رینوپلاستی باز و بسته ، ضمن تعریف این دو روش عنوان خواهد شد : رینوپلاستی باز : در روش جراحی رینوپلاستی باز ، پزشک جراح به منظور دسترسی و دید کامل بر شرایط داخلی بینی ، یک برش ظریف بین سوراخ های بینی ایجاد می کند و پوست بینی را از روی بافت بلند می شود .

رینوپلاستی بسته :

در این روش ، پزشک جراح ، برش هایی در بخش های داخلی بینی ایجاد می کند و از این طریق به انجام جراحی بینی جهت اعمال تغییرات و اصلاحات لازمه اقدام می کند . در روش رینوپلاستی بسته به دلیل داخلی بودن برش ها ، جای هیچ گونه زخم یا اسکار حاصل از برش ایجاد نخواهد شد . در واقع در روش رینوپلاستی بسته ، تمام اقدامات جراح برای تغییر ظاهر بینی از داخل سوراخ های بینی انجام می شود . در هر دو روش پوست بینی از روی اسکلت بینی جدا می شود تا جراح متخصص با دید کاملی بر شرایط بینی تسلط داشته باشد .

کدام روش بهتر است ؟ رینوپلاستی باز یا بسته ؟

در روش رینوپلاستی باز ، جراح با دید بهتری می تواند تغییرات لازمه را بر روی بینی اعمال نماید اما مزیت روش رینوپلاستی بسته نیز این است که ترمیم بینی سریع تر و راحت انجام خواهد شد و همچنین نتایج حاصل از این روش در مقایسه با روش رینوپلاستی باز ، در برخی موارد بهتر است و جای زخم نیز وجود نخواهد داشت . وسعت تغییراتی که باید در بینی انجام شود و مهارت پزشک جراح ، تعیین کننده ی روش انتخابی است ، البته نظر بیمار نیز پرسیده می شود . اما به طور کلی ، بیماران روش رینوپلاستی باز را بیشتر انتخاب می کنند ، زیرا انتظارات بیمار را بهتر برآورده می سازد و پزشک نیز در جراحی های پیچیده دست بازتری خواهد داشت .  

جهت انجام جراحی زیبایی رینوپلاستی ، بینی افراد مختلف به دو دسته تقسیم بندی می شود :

بینی استخوانی :  در این نوع بینی پوست نازک و استخوان و غضروف های بینی محکم تر می باشند بینی گوشتی : در این نوع بینی ، پوست بینی کلفت و استخوان ها ضعیف تر هستند .

هزینه ی انجام عمل زیبایی بینی :

نوع بینی ، روش انتخابی ، دستمزد جراح و متخصص بیهوشی ؛ هزینه ی بیمارستان یا کلینیک ، ویزیت های قبل و بعد ، هزینه ی داروها و انجام آزمایشات تجویزی پزشک ، تعیین کننده ی هزینه ی کلی عمل زیبایی بینی است که به طور معمول برای بینی های استخوانی ، 5 تا 8 میلیون و برای بینی های گوشتی 4 الی 7 میلیون خواهد شد . در مواردی که هزینه ی انجام عمل کمتر است به دلیل سبکی عمل و تغییرات مورد نیاز بینی خواهد بود .   منبع: کلینیک جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X