خواص prp در رشد و احیای مو

خواص prp در رشد و احیای مو

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

خواص prp در رشد و احیای مو

بافت مو دارای ریشه ای به نام فولیکول می باشد که رشد مو از آنجا شروع می شود ؛ از این رو چنانچه فولیکول مو ، قوی ، مستحکم و دارای ضخامت مناسبی باشد ؛ موهای فرد پرپشت و زیبا خواهند بود ، در این مقاله به بررسی خواص prp در رشد و احیای مو پرداخته شده است .

خاصیت پی آر پی

در رابطه با خواص prp جهت رشد و احیای مو می توان عنوان نمود که prp ، پلاسمای تغلیظ یافته از 5 برابر پلاکت های خون معمولی است که این پلاکت ها حاوی فاکتورهای رشد و ترمیم بسیاری قوی هستند، این پلاکت ها با خاصیت لخته کردن خون در محل زخم به بازسازی سلول های بدن کمک می کنند ، لذا با تزریق prp، به محل فولیکول های آسیب دیده ی مو ، مکانیسم ترمیم زخم توسط پلاکت ها به صورت طبیعی تقویت می شود و رشد و احیای مو تحریک می گردد .

تزریق پی آر پی جهت رشد و احیای مو

پلاسمای پی آر پی ، توسط سوزن بسیار ظریف با ایجاد بیحسی موضعی به داخل پوست سر با تزریقات متعدد و در عمق مناسب ( 3 الی 4 میلی متر ) با دقت بالای پزشک متخصص پوست و مو انجام می شود . انجام روش prp جهت رشد و احیای مو ، نیازی به بیهوشی ، بستری شدن ، جراحی کردن و استراحت مطلق ندارد ، تنها توصیه می شود که به مدت 24 ساعت محل مورد تزریق ، شسته نشود .

نتایج تزریق prp جهت رشد و احیای مو

با تزریق prp به نواحی پوست سر ، به کمک فاکتورهای رشد غنی شده از پلاکت های خونی ، شاهد پرپشت شدن ، ایجاد ضخامت در موها ، استحکام موها در عمل پیوند و رشد موثر موها خواهیم بود که اولین نتایج آن 2 الی 3 ماه پس از تزریق شروع می شود و پس از 6 الی 9 ماه نتایج حاصل از تزریق prp ، کامل می شود . تزریق prp جهت رشد و احیای مو ، تنها در افرادی که فولیکول های موهای خود را از دست نداده باشند، موثر واقع می گردد ، لذا در افراد طاسی که ریشه ی موها به طور کامل از بین رفته است ، بهتر است از روش کاشت و پیوند مو استفاده گردد .

آماده سازی prp

جهت آماده سازی prp  ، ابتدا خون از فرد گرفته می شود ، سپس خون در دستگاه سانتریفیوژ قرار داده می شود تا پلاسمای غنی شده حاصل گردد که این خود طی دو مرحله چرخش دستگاه در مدت زمان های مشخص انجام می شود و در نهایت پس از آماده سازی  prp ، این ماده به شخص تزریق می گردد ، از این رو با توجه سرعت عمل پزشک متخصص و مهارت وی در ایجاد بالاترین درجه ی خلوص prp ، جلسه ی آماده ی سازی و تزریق prp ، از یک ساعت الی 90 دقیقه به طول خواهد انجامید .

عوارض تزریق prp

به دلیل طبیعی بودن این ماده ، تزریق prp با حساسیت و آلرژی خاصی به همراه نمی باشد ، تورم ، درد خفیف و التهاب ناشی از تزریقات پس از چند روز خود به خود برطرف خواهند شد . کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X