پی آر پی یا کاشت مو، کدام روش بهتر است؟

پی آر پی یا کاشت مو، کدام روش بهتر است؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

پی آر پی یا کاشت مو، کدام روش بهتر است؟

مو تاثیر بسزایی در زیبایی چهره و اعتماد به نفس افراد دارد ، به گونه ای که برخی حاضرند ، هر هزینه ای را انجام دهند تا بتوانند دوباره موهای از دست رفته ی خود را بازسازی نمایند ، از این رو در این مقاله بررسی خواهیم کرد که جهت احیای موهای از بین رفته ، کدام یک از روش های پی آر پی یا کاشت مو بهتر است ؟

پی آر پی یا کاشت

در رابطه با پی آر پی یا کاشت مو می توان عنوان نمود که با توجه به اینکه عوامل مختلفی مانند ؛ اختلالات هورمونی ، برخی بیماری های سخت ، شیمی درمانی ، کمبود برخی ویتامین ها و آهن ، جراحی های سنگین ، رژیم های سخت و غیر اصولی ، زایمان و شیردهی ، تغذیه ی نامناسب ، زمینه ی ارثی و ژنتیکی و .... موجب ریزش مو در افراد مختلف می گردد. لذا جهت درمان هر نوع ریزش مویی تنها نمی توان از یک روش استفاده نمود ، در قدم اول جهت درمان ریزش مو ، باید به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کرد تا با بررسی های اصولی و تخصصی علت دقیق ریزش مو مشخص شده و درمان موثر اعمال گردد .

درمان ریزش مو با پی آر پی

پی آر پی ، پلاسمای غنی شده از پلاکت های خون فرد می باشد که با قرار دادن در دستگاه مخصوصی حاصل می شود ، این روش تزریقی ، موجب تحریک فولیکول های مو به رشد مجدد می شود ، اگر چه هنوز سازمان غذا و داروی آمریکا ( FDA ) این روش را به عنوان روشی کاملا موثر در جهت ریزش مو تایید نکرده است و لازم است مطالعات بیشتری در این زمینه انجام شود ، اما مطالعات نشان داده که این روش ، باعث رویش مو می گردد ، لذا می توان گفت که روش پی آر پی به عنوان درمان قطعی درمان ریزش مو ، معرفی نشده است و در کنار دیگر درمان های ریزش مو ، موثر واقع خواهد شد .

کاشت مو

در روش کاشت مو ، فولیکول های مورد نیاز جهت پیوند ، از بانک موی پشت سر فرد که در برابر هورمون ریزش مقاوم هستند ، برداشته می شود ، پس جدا سازی فولیکول ها که همان ریشه های مو هستند ، از ناخالصی ها ، به صورت مجزا فولیکول ها در خط رویش طراحی شده با ابزار ظریفی و با دقت بالایی پیوند زده می شوند. پس از یک الی دو هفته موهای پیوندی خواهند ریخت اما فولیکول های آنها از بین نمی روند و پس از 9 الی 12 ماه به رشد کامل می رسند ، به گونه ای می توان موها را اصلاح کردو یا حالت داد . در عمل زیبایی کاشت، موی جدیدی رشد نمی کند ، بلکه با جابجایی فولیکول های مو از نقطه ای به نقطه ی دیگر ، با ایجاد تراکم مورد نیاز ، نواحی ریزش کرده ، پوشش داده می شوند . اگر چه در روش کاشت مو ، برخی موها خواهند ریخت و پیوند نمی خورند اما حدود 60 درصد از موها پس از چند ماه به طور کامل رویش خواهند کرد و به مانند دیگر موهای فرد ، طبیعی هستند . با توجه به موارد اشاره شده ، می توان نتیجه گرفت که اعمال هر روشی جهت درمان ریزش مو با توجه به عامل ایجاد کننده و نوع ریزش مو باید توسط پزشک متخصص پوست و مو صورت پذیرد  ، از این رو نمی توان گفت که از دو روش پی آر پی و کاشت مو کدام گزینه ی بهتری است ، در واقع انتخاب روش درمان و ایجاد تراکم مورد نیاز از مو ، با توجه به شرایط مو و تشخیص پزشک معالج باید انجام شود . کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X