prp ترمیم مو ، روشی سریع و مطمئن

prp ترمیم مو ، روشی سریع و مطمئن

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

prp ترمیم مو ، روشی سریع و مطمئن

هنگامی که موها شروع به ریزش می کنند ، چنانچه به موقع ، درمان موثر به منظور جلوگیری از ریزش مو اعمال نشود ، فولیکول های مو رفته رفته ضعیف شده و سرانجام از بین می روند ، از این رو در این مقاله به بررسی prp ترمیم مو به عنوان یکی از روش های تقویت فولیکول های مو پرداخته شده است .

پی آر پی ( prp ) ترمیم مو

در رابطه با prp ترمیم مو می توان عنوان نمود که prp از جمله روش های نوین و موثری است که به کمک فاکتور های رشد بسیار قوی موجود در پلاسمای غنی شده از پلاکت ها که به آن prp گفته می شود. می توان به طور اساسی و ریشه ای ، فولیکول های مو را وادار به ترمیم و رشد نمود ، با تزریق prp به لایه ی درم در زیر پوست که فولیکول های مو در آنجا رشد می کنند ، فولیکول ها با دریافت پلاکت های تقویت کننده ، به طور موثری ترمیم شده ، رشد می کنند و از پرپشتی و ضخامت قابل قبولی برخوردار می شوند .

تزریق prp ترمیم مو

پزشک متخصص با امکانات و تجهیزات پیشرفته پزشکی و با تخصص و دانش خود ، با گرفتن چند سی سی خون از شخص و قرار دادن آن در دستگاه سانتریفیوژ خارج از مرکز ، اجزای خون را از هم جدا کرده و در نهایت پلاسمای پی آر پی را بدست می آورد که این پلاسما باید بالاترین درجه ی خلوص از نظر غلظت پلاکت های خونی را داشته باشد ، جهت ترمیم موهای ناحیه ی سر ، ابرو یا مژه ، پزشک با ایجاد بیحسی موضعی به کمک سوزن های مخصوص ، با تزریقات متعدد ، ماده ی prp را به نواحی مختلف با دقت در عمق مناسب پوست ، تزریق می کند .

نتایج حاصل از prp

بر خلاف تبلیغات موجود در رابطه با  prp که آن را روش سریع و معجزه گر در خصوص رفع مشکلات پوست و مو معرفی می کنند ، باید گفت که جهت مشاهده ی اولیه آثار تزریق prp در ترمیم مو حداقل دو الی سه ماه باید صبر کرد ، زیرا prp ماده ای طبیعی است که از خون شخص تولید می شود و بسته به واکنش بدن ، مدت اثرگذاری آن متفاوت خواهد بود ، مشاهده ی تاثیرات کامل prp ، پس از 6 الی 9 ماه خواهد بود که لازم است با توجه به میزان عارضه ی وارد شده به مو در جهت ترمیم آن ، تعداد جلسات درمانی به طور کامل تکمیل شوند. با اینکه آمارها نتایج موثر prp را با درصد بالایی نشان می دهند اما ممکن است که این روش در برخی افراد حتی با تکرار تزریق ، بی فایده باشد ، از این رو ، باید از دیگر روش های تقویت کننده ی مو استفاده کرد . به طور کلی ، روش تزریق پلاسمای پی آر پی در افرادی موثر خواهد بود که هنوز به طور کامل فولیکول های موی خود را از دست نداده باشند .

عوارض تزریق prp

به دلیل طبیعی بودن prp ، این روش درمانی به جز عوارض زودگذری مانند قرمزی ، التهاب و تورم که پس از چند روز خود به خود برطرف می شوند ، عوارض خطرناک دیگری ندارد . کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X