از اثر ویتامین ب برای حفظ رنگ مو غافل نشوید

از اثر ویتامین ب برای حفظ رنگ مو غافل نشوید

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

از اثر ویتامین ب برای حفظ رنگ مو غافل نشوید

مصرف ویتامین ها و وجود آنها در رژیم غذایی باعث تاثیر بر حفظ رنگ موها خواهد شد و افراد باید تا حد امکان سعی کنند از دریافت آنها و وجود آنها در رژیم غذایی خود غافل نشوند ، از جمله ویتامین هایی که وجود آن در حفظ رنگ مو موثر می باشد ویتامین ب می باشد که به جز تاثیر بر مو بر پوست و ناخن و جلوگیری از مشکلات آنها نیز مفید می باشد.

منابع ویتامین ب برای تقویت مو

منابع ویتامین ب که باید در تغذیه افراد گنجانده شوند غلات ، آجیل ها ، حبوبات و سویا می باشند که باید به اندازه کافی مصرف گردند. ویتامینهای گروه ب ویتامین های محلول در آب هستند و به وفور در غلات یافت می شوند و اگر به اندازه کافی وارد بدن نشوند باعث ایجاد مشکلات پوست و مو می شوند و پزشک برای جبران کم بود آنه در بدن مکمل ها را تجویز خواهد کرد.

تاثیر مصرف ویتامین ب

وجود ویتامین ب در رژیم غذایی هر فردی باعث ساخت کلاژن در پوست خواهد شد و از این رو سلولهای پوست و مو محافظت خواهند شد و به تنظیم آنزیم رنگدانه های مو کمک می نماید تا مو رنگ خود را از دست ندهد و دچار سفیدی زودرس نگردد ، مصرف ویتامین ب و مکمل  سبب می گردد تا مو رشد طبیعی و نرمالی داشته باشد زیرا این ویتامین باعث کنترل ترشح سموم در پوست می گردد که گردش خون را تحریک می نماید و باعث تقویت ریشه مو و ایجاد ساقه های درخشان در مو می شود. مصرف غذاهای غیر سالم به جز آسیب به پوست و مو موجب چاقی بیش از حد افراد خواهد شد که این چاقی خود زمینه ساز بروز انواع بیماریها خواهد بود .

حفظ رنگ مو

حفظ رنگ مو و جلوگیری از سفیدی زودرس موها موضوعی می باشد که برای همه اهمیت دارد و ظهور چند تار سفید مو همواره امری نگران کننده برای هر فردی می باشد . مصرف مواد غذایی سالم و سرشار از ویتامین موجب می گردد که آنتی اکسیدان های ضروری برای حفظ سلامت پوست و مو به بدن وارد گردد و فرد دارای پوستی سالم و مویی درخشان باشد. حفظ رنگ مو و سلامت آن با مصرف جوانه های غلات که سرشار از ویتامین ب می باشند ممکن می گردد و مصرف روزانه جوانه انواع غلات سهم فراوانی در حفظ رنگ موها خواهد داشت . کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X