تاریخچه رینوپلاستی در ایران

تاریخچه رینوپلاستی در ایران

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

تاریخچه رینوپلاستی در ایران

امروزه عمل های زیبایی مختلف طرفداران بسیاری دارد ، در این میان عمل زیبایی بینی به دلیل در مرکز قرار داشتن بینی و ایجاد تغییرات زیاد در چهره پس از عمل ، مورد توجه افراد بسیاری قرار گرفته شده است ، از این رو در این مقاله ، تاریخچه رینوپلاستی مورد بررسی قرار گرفته شده است  . رینوپلاستی : به عمل زیبایی بینی که در آن پزشک متخصص طی چند ساعت با بیهوشی ، تغییرات و اصلاحات مورد نیاز بینی را  به کمک تکنیک و ابزار مخصوصی انجام می دهد ، عمل زیبایی رینوپلاستی گفته می شود .

تاریخچه رینوپلاستی :

در رابطه با تاریخچه رینوپلاستی در ایران می توان عنوان نمود که تاریخچه ی انجام اولین جراحی بینی در کشور به بیش از 40 سال پیش بر می گردد ، آقای دکتر  اصانلو با گذراندن دوره هایی در کشور فرانسه و آمریکا ، به ایران بازگشته و به عنوان اولین جراح متخصص ، عمل زیبایی بینی را انجام داد . دکتر اصانلو در آن زمان ، تعداد بسیار زیادی جراحی پلاستیک و عمل زیبایی بینی را انجام داد  و با آموزش به دیگر همکاران و شاگردان بسیاری ، موجب ترویج و مقبولیت آن در کشور شد که در نهایت این نوع عمل زیبایی در ایران تا به امروز رواج داشته است . با اینکه تاریخچه عمل بینی تنها به 40 سال می رسد ، اما امروزه کشور ایران رتبه های اول جراحی بینی را در جهان به خود اختصاص داده است که در وقوع این مسئله علت های بسیاری دخیل هستند اما دو علت از همه بیشتر و نقش پررنگ تری دارند .

علت علاقمندی بسیار زیاد ایرانیان به جراحی بینی :

  • فرم ژنتیکی صورت و بینی قومی و نژادی در منطقه نشان می دهد که ایرانیان ، اغلب دارای بینی بزرگ با قوز غضروفی و استخوانی هستند که با عمل زیبایی بینی ، به خوبی می توان به اصلاح آن پرداخت .
  • نوع پوشش و حجاب زنان ایرانی نیز خود مزیت علت بر عامل استخوانی بودن بینی بوده ، از این رو در ایران زنان بیش از مردان ، عمل زیبایی بینی انجام می دهند .
این دو عامل در کنار هم باعث شده که ایران در حال حاضر از جمله کشورهایی باشد که در جهان در رتبه های اول جراحی بینی قرار گیرد .  

هزینه عمل زیبایی بینی در ایران :

با توجه به دانش و تخصص پزشکان ایرانی که از مهارت بالایی در انجام عمل زیبایی بینی برخوردار هستند ، می توان گفت که کیفیت عمل انجام شده و هزینه انجام عمل بینی در ایران در مقایسه با دیگر کشورهای سراسر دنیا ، از جمله قیمت های پایین انجام عمل بینی می باشد که این امر باعث شده از دیگر کشورهای سراسر جهان جهت انجام عمل زیبایی بینی به کشور ایران مراجعه کنند .   منبع: کلینیک جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X