همه چیز درباره prp درمان ریزش مو

همه چیز درباره prp درمان ریزش مو

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

همه چیز درباره prp درمان ریزش مو

یکی از درمان های موثر در جلوگیری از ریزش مو ، استفاده از از prp درمانی می باشد که به طور اصولی و اساسی ریزش مو را درمان می کند ، از این رو در این مقاله ، prp درمان ریزش مو مورد بررسی قرار گرفته شده است .

پی آر پی ( prp ) درمان ریزش مو

در رابطه با prp درمان ریزش مو می توان گفت که این روش ، درمانی موثر و طولانی مدت می باشد که در آن از خون فرد استفاده می شود ، بدین ترتیب که پزشک متخصص بر اساس دانش تخصصی خود ، چند سی سی خون از فرد می گیرد ، آن را در دستگاه گریز از مرکزی به نام سانتریفیوژ قرار می دهد ، اجزای خون که شامل پلاسما ، پلاکت و گلبول سفید و قرمز می باشند ، از هم جدا شده ، پلاکت ها طی دو مرحله چرخش دستگاه ، در پلاسما تغلیظ می یابند و سرانجام پلاسمای پی آر پی که حاوی فاکتورهای رشد و ترمیم بسیار قوی می باشد ، حاصل می گردد .

عملکرد prp درمان ریزش مو

با تزریق prp، به زیر پوست در لایه درم که منشا تولید و رشد فولیکول های مو می باشد به عمق 3 الی 4 میلی متری ، فولیکول های غیرفعال و فولیکول هایی که در فاز استراحت یا خواب قرار دارند ، به رشد مجدد تحریک می شوند ، از این رو ریزش موها با قوی تر شدن فولیکول ها ، متوقف می گردد و در نهایت موهایی ضخیم ، مستحکم و پرپشت رویش خواهند کرد .

تزریق prp جهت درمان ریزش مو

تزریق prp به صورت تزریقات متعدد ، در نواحی مختلف به کمک بیحسی موضعی و از طریق سوزن های مخصوص بسیار ریز با دقت بالای پزشک متخصص طی یک جلسه انجام خواهد شد .

تعداد جلسات prp درمانی جهت درمان ریزش مو

تعداد جلسات prp درمانی درمان ریزش مو ، به سن فرد و میزان ریزش مو در فرد وابسته است ، به طوری که افراد جوان در مقایسه با افراد مسن تر به تعداد جلسات درمانی کمتری نیاز دارند اما به طور کلی هر جلسه ی درمان با  prp ، با فاصله 4 الی 6 هفته انجام می شود .

مشاهده ی نتایج prp درمانی

جهت مشاهده ی نتایج اولیه ی prp درمانی جهت درمان ریزش مو ، فرد باید 2 الی 3 ماه صبر نماید زیرا واکنش بدن به این ماده ی طبیعی به صورت تدریجی خواهد بود .

عوارض prp

به دلیل اینکه ماده ی prp از خون خود شخص حاصل می شود ، عوارض چندانی نخواهد داشت و کاملا ایمن و بی خطر خواهد بود ، از این رو عوارض زود گذر آن که شامل ؛ سردرد خفیف ، تورم ، التهاب ، قرمزی و سفت شدگی ناحیه سر می باشد ، طی چند ساعت الی چند روز برطرف خواهد شد .

چه کسانی نمی توانند از روش prp استفاده کنند ؟

تنها افرادی که به بیمارهایی مانند ؛ سرطان ، بیماری های مزمن پوستی ؛ اختلال منابولیک ، اختلال سیستماتیک ، بیماری کبدی مزمن ، سندرم اختلال پلاکتی ، عفونت های حاد و مزمن ، ترومبوسیتوپنی و بیثباتی همودینامیک دچار هستند ، نمی توانند از روش prp جهت درمان ریزش موهای خود ، استفاده کنند .

هزینه ی prp درمانی

هزینه ی prp درمانی جهت درمان ریزش مو با توجه به دستمزد پزشک و مقدار کیت مصرفی prp  تعیین می شود که هر چه تعداد جلسات درمانی بیشتر باشد ، هزینه کلی انجام درمان نیز بالاتر خواهد بود ، در کلینیک های زیبایی ، پزشکان متخصص پوست و مو ، براساس تجربه و مهارت خود ، دستمزدهای متفاوتی را دریافت می کنند . کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X