کاربرد prp خون برای درمان مشکلات پوست و مو

کاربرد prp خون برای درمان مشکلات پوست و مو

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

کاربرد prp خون برای درمان مشکلات پوست و مو

پوست و مو بافت های وسیع و بسیار حساس بدن هستند که در صورت ایجاد هر گونه عارضه در این دو بافت ، باید جهت درمان به موقع و موثر به منظور جلوگیری از بدتر شدن عارضه اقدام نمود ، از این رو در این مقاله روش درمانی prp خون برای درمان مشکلات پوست و مو مورد بررسی قرار گرفته شده است .

پی آر پی (prp ) خون چیست ؟

پی آر پی (prp ) خون ، ماده ای که از خون شخص تهیه می گردد که جهت آماده سازی آن پزشک متخصص پوست و با توجه به بیماری پوست یا مو ، چند سی سی خون از فرد می گیرد ، آن را در دستگاه پیشرفته ای به نام سانتریفیوژ قرار می دهد. در اثر حرکت چرخشی گریز از مرکز این دستگاه ، اجزای خون که شامل پلاسما ، پلاکت و گلبول های سفید و قرمز می باشند ، از یکدیگر جدا شده و در نهایت پلاسما با پلاکت های خونی که حاوی فاکتورهای رشد و ترمیم بسیار قوی هستند ، غنی می شود و جهت درمان مشکلات پوست و مو به فرد تزریق می گردد .

پی آر پی (prp ) خون

در رابطه با prp خون می توان عنوان نمود که به کمک روش تزریق prp ، می توان به طور چشمگیری مشکلات پوست و مو را با تولید سلول های سازنده ، درمان نمود ، با تزریق prp خون به فرد ، مشکلات پوست و مو به صورت اساسی و ریشه ای با تحریک تولید سلول های سازنده پوست و مو درمان می شوند ، به عنوان مثال ، هنگامی که در عارضه ی ریزش مو ، پزشک متخصص ، prp خون را در عمق مناسب به زیر پوست ناحیه دچار ریزش ، تزریق می کند ، فولیکول های مو با دریافت مواد مغذی و سازنده ، به طور اساسی و اصولی ترمیم یافته ، ریزش موها متوقف و در نهایت استحکام ، ضخامت و پرپشت شدن موها را شاهد خواهیم بود . به روش تزریق پی آر پی خون بسیاری از مشکلات پوست و مو نظیر ، ریزش مو ، کم پشتی ، نازک بودن موها ،ریزش موهای ابرو و مژه ، افتادگی پوست ، خطوط اخم و خنده ، چین و چروک ، قرمزی بیش از حد پوست ، تیرگی و گودی و پف زیر چشم ، غبغب ، افتادگی گونه و غیره را می توان به مدت طولانی درمان نمود .

تزریق prp خون

پزشک متخصص پوست و مو با دانش تخصصی خود ، با توجه به میزان عارضه در پوست و مو ، با ایجاد بیحسی موضعی ، به کمک سوزن های بسیار ریز و مخصوص ،prp خون را با تزریقات متعدد در عمق مناسب از نواحی مختلف قسمت آسیب دیده با دقت بالایی تزریق می کند .

نتایج حاصل از تزریق prp خون

برای مشاهده ی نتایج حاصل از تزریق prp خون در ناحیه دچار عارضه شده ، باید 2 الی 3 ماه صبر کرد زیر این ماده ی طبیعی جهت درمان و تاثیرگذاری به واکنش بدن وابسته بوده و لازم است به بدن فرصت احیا و بازسازی سلول های از دست رفته داده شود ، اگر چه نتایج حاصل از تزریق prp خون زمان بر می باشد اما مشکلات پوست و مو به صورت اساسی و ریشه ای برطرف خواهند شد و نتایج بدون نیاز به جراحی و بستری شدن ، بسیار طبیعی و زیبا خواهند بود .

جلسات درمان

تعداد جلسات درمان با prp خون ، بسته به میزان مشکلات پوست و مو و سن افراد متفاوت خواهد بود به طوری که افراد جوان در مقایسه با مسن ترها به تعداد جلسات درمانی کمتری نیاز خواهند داشت . کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X