کاربرد ژل prp در تقویت مو چیست؟

کاربرد ژل prp در تقویت مو چیست؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

کاربرد ژل prp در تقویت مو چیست؟

برای داشتن موهای پرپشت و زیبا ، باید فولیکول های مو که ریشه های مو محسوب می شوند ، به طور اساسی تقویت و ترمیم گردند ، از این رو در این مقاله ، ژل prp به عنوان یکی از روش های موثر جهت تقویت مو مورد بررسی قرار گرفته شده است .

ژل پی آر پی

در رابطه با کاربرد ژل prp در تقویت موها می توان عنوان نمود که این ماده پلاسمای تغلیظ شده از پلاکت های خونی است که با فاکتورهای رشد و ترمیم بسیار قوی خود ، موجب تقویت و ترمیم فولیکول های مو می گردد ، در واقع با تزریق ژل به زیر پوست در لایه ی درم که منشا تولید و رشد فولیکول های مو می باشد ، فولیکول های غیرفعال و فولیکول هایی که در فاز استراحت قرار دارند ، به رشد مجدد تحریک شده و در نتیجه شاهد رشد موهایی مستحکم ، پرپشت و با ضخامت مناسب خواهیم بود .

تهیه ژل prp

ژل prp ، از خون شخص متقاضی تزریق ژل prp تهیه می شود ، بدین منظور به مانند یک آزمایش ساده از فرد چند سی سی خون گرفته می شود ، سپس خون در دستگاه گریز از مرکزی به نام سانتریفیوژ قرار داده می شود ، طی دو مرحله چرخش دستگاه ، اجزای خون که شامل پلاسما ، پلاکت و گلبول های سفید و قرمز می باشند ، از هم جدا شده و در نهایت پلاکت های جدا شده از خون در پلاسما تغلیظ می یابد که به آن prp  گفته می شود .

تزریق ژل prp جهت تقویت مو

به منظور تقویت موها که می توان از ژل پی آر پی جهت تقویت موهای ابرو و مژه نیز استفاده کرد ، پزشک متخصص پوست و مو ، ژل prp را با سوزن های بسیار ریز و مخصوص به نواحی مختلف موها به زیر پوست با تزریقات متعدد ، تزریق می کند .

نتایج حاصل از تزریق ژل prp

پس از تزریق ژل prp ، دو الی سه ماه بعد اولین نشانه های تقویت موها نمایان خواهد شد ، زیرا prp ماده ای طبیعی است که اثرگذاری آن به واکنش بدن فرد بستگی دارد . کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X