prp برای پوست چه فایده ای دارد؟

prp برای پوست چه فایده ای دارد؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

prp برای پوست چه فایده ای دارد؟

افراد پا به سن گذاشته و حتی جوان ترها نیز در اثر عوامل مختلفی به مشکلات پوستی دچار می شوند ، از این رو افرادی که به دنبال طراوت و شادابی پوست خود هستند ، می توانند از روش prp برای پوست و رفع عوارض آن بهره مند گردند .

پی آر پی چیست؟

در روش پی آر پی ، مقداری خون از فرد گرفته می شود ، با قرار دادن آن ، در دستگاه گریز از مرکزی ، اجزای خون از یکدیگر جدا شده و با افزودن کیت مخصوص پی آر پی به اجزای خون ، پلاسمای غنی شده از پلاکت های خونی که حاوی فاکتورهای رشد و ترمیم هستند ، حاصل می گردد ، این پلاسمای پی آر پی در رفع مشکلات پوست و مو تاثیرات چشمگیری دارد .

 پی آر پی ( prp ) برای پوست

در رابطه با پی آر پی ( prp ) برای پوست می توان عنوان نمود که با تزریق prp به زیر پوست ، تولید کلاژن تحریک می گردد ، لذا ناحیه مورد تزریق به مرور زمان پر و برجسته می شود. ار این رو از prp می توان به منظور؛ جوانسازی ناحیه دور چشم ، بستن منافذ باز پوست ، لطیف نمودن پوست زیر چانه ، پرپشت کردن و جلوگیری از ریزش مو در ابرو و مژه ها ،  جوانسازی پوست دست ، رفع چین و چروک ، سفت کردن پوست شل و آویزان ، کشیدگی پوست ، رفع قرمزی بیش از حد پوست ، رفع گودی و کبودی زیر چشم ، محکم کردن پوست گردن ، رفع غبغب ، رفع خطوط خنده و اخم ، رفع جای جوش ، رفه جای بخیه و زخم و ... استفاده کرد که جهت اعمال چنین تاثیراتی ، پزشک متخصص با توجه به دانش و تشخیص خود ، حجم مناسبی از پی آر پی را با ایجاد بیحسی موضعی به زیر پوست ناحیه ی مورد نظر تزریق می کند .

تاثیرات prp برای پوست

جهت مشاهده ی تاثیرات پی آر پی ، به زمان نیاز می باشد ، چون در اثر تزریق پی آر پی به صورت طبیعی ، سلول ها به رشد و ترمیم وادار می شوند ، از این رو این نوع درمان به مرور زمان با تولید و ترمیم سلول های پوستی به صورت عمقی و ریشه ای انجام می شود ، گاهی به 6 الی 12 ماه زمان نیاز است تا نتیجه ی نهایی تزریق prp مشخص شود . در prp درمانی ، تنها از خون فرد استفاده می شود و برای تمام گروه های سنی مناسب می باشد . تزریقات پی آر پی با ایجاد بیحسی موضعی انجام می شود ، از این رو فرد درد چندانی حس نخواهد کرد ، ورم ، قرمزی و التهاب احتمالی پس از انجام تزریقات پی آر پی ، خود به خود پس از چند روز برطرف خواهند شد .

تعداد جلسات درمان با prp برای پوست

بسته به عمق عارضه ی پوستی و سن بیمار ، تعداد جلسات درمانی با prp متفاوت خواهد بود ، افراد مسن بالای 40 سال حداکثر به 3 جلسه با فاصله 4 الی 6 هفته و افراد جوان به یک جلسه درمان نیاز دارند ، اما با این حال میزان عارضه ی پوستی تعیین کننده ی تعداد جلسات درمانی است ، زیرا واکنش بدن افراد مختلف به تزریقات prp با توجه به متابولیسم بدن هر فرد ، متفاوت می باشد . کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X