آشنایی با کاربرد روش درمانی prp زانو

آشنایی با کاربرد روش درمانی prp زانو

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

آشنایی با کاربرد روش درمانی prp زانو

همواره استفاده از روش های نوین و کم عارضه در درمان دردها و مشکلات اعضای انسان مورد توجه مجامع پزشکی قرار دارد ، از این رو از روش prp به صورت گسترده در درمان بسیاری از مشکلات پوست و مو و از جمله مشکلات مفصلی استفاده می گردد ، لذا در این مقاله به بررسی کاربرد روش درمانی prp زانو پرداخته شده است .

پی آر پی چیست ؟

پی آر پی ماده ای است که از طریق خون فرد حاصل می گردد ، بدین ترتیب که بسته به نیاز ، مقداری خون از فرد گرفته می شود ، در دستگاه مخصوصی اجزای خون ار یکدیگر جدا می شود و در نهایت پلاسمای غنی شده از پلاکت های خون که حاوی فاکتورهای رشد مقوی هستند حاصل می گردد ، جهت درمان در هر نقطه ای از بدن ، پی آر پی به کمک سوزن های مخصوص به زیر پوست و لایه های میانی آن تزریق می گردد .

کاربرد روش درمانی prp زانو

در رابطه با روش درمانی prp زانو می توان عنوان نمود که پی آر پی ، با منابع غنی از پلاکت ، جهت بازسازی بافت های آسیب دیده ای چون زانو ، بسیار ضروری است ، با تزریق پی آر پی به زانو ، تولید کلاژن بیشتر تحریک می شود و تولید سلول ها در تاندون ها و ژن های سازنده ی سلولی در تاندون افزایش می یابد ، از سوی دیگر ، میزان جریان خون در ناحیه ی زانو افزایش می یابد و در نتیجه بافت غضروف های بین مفصلی ، منسجم تر و مقاوم تر خواهند شد . در واقع با تزریق پی آر پی به زانوی آسیب دیده ، تکثیر سلولی در تاندون ها فعال می شود که در نتیجه ی آن کلاژن بیشتری برای تاندون ها ، رباط ها ، غضروف ها و عضلات آسیب دیده تولید خواهد شد که پس از تزریق پی ار پی به زانو ، چند روز اول ، فرد احساس درد شدیدی در ناحیه ی زانو خواهد داشت و بتدریج در اثر بهبود  ، این درد کاهش می یابد .

نتایج prp

روند بهبود حاصل از تزریق پی آر پی در درمان زانو ، به صورت تدریجی و طی چند ماه خواهد بود به طوری که نتیجه نهایی درمان ، پس از 6 الی 9 ماه ، نمایان خواهد شد  .

موارد درمانی با prp

تزریق پی آر پی به طور چشمگیری در بهبود  بیماری های چون ؛ آرتروز زانو ، پارگی رباط صلیبی ، کشیدگی رباط های آرنج ، اپیکوندلیت خارجی ، آسیب های همسترینگ و آسیب های  تاندون آشیل موثر بوده و نتایج قابل قبولی را ارائه نموده است . روش درمانی پی آر پی به عنوان سریع ترین راه برای درمان طبیعی آسیب های استخوانی و مفصلی با نتایج درخشان حاصل شده با درصد بالایی ، تضمین می شود .

تزریق پی آر پی در زانو

جهت تزریق مقادیر کافی و لازم از پی آر پی در زانو ، متخصص از تصاویر اولتراسوند که مشابه سونوگرافی هستند ، استفاده کرده و همزمان با دیدن منطقه ی آسیب دیده ، با سوزن ، پی آر پی را در محل آسیب دیده تزریق می کند .
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X