آیا prp برای جای جوش کاربرد دارد؟

آیا prp برای جای جوش کاربرد دارد؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

آیا prp برای جای جوش کاربرد دارد؟

داشتن پوستی صاف و عاری از هر گونه جای جوش ، خواسته بسیاری از افراد به خصوص جوان تر ها می باشد ، آثار ناشی از جوش تا پایان عمر با فرد همراه است ، روش prp برای جای جوش ، یکی از روش هایی است که می توان به طور موثری برای همیشه جای جوش را درمان کرد ، از این رو در این مقاله به بررسی آن پرداخته شده است .

پی آر پی (prp) برای جای جوش

در رابطه با روش  prp برای جای جوش و اسکار می توان عنوان نمود که prp که از خون فرد حاصل می گردد ، شامل پلاسمای تغلیظ یافته با پلاکت های خونی است که با فاکتورهای رشد و ترمیم بسیار قوی خود به طور موثری می تواند بافت های آسیب دیده ای مانند پوست دارای جوش و اسکار را درمان نماید . با استفاده از prp ، با تحریک تولید سلول های جدید ، به بازسازی و جوانسازی بافت پوست پرداخته می شود . از آنجا که prp ، از چند سی سی خون فرد بدست می آید ، لذا prp ، ماده ای کاملا طبیعی است که هیچ گونه ماده ی خارجی در آن استفاده نشده است . با تزریق prp ، به زیر پوست در لایه درم که منشا سازنده سلول های پوستی است ، تولید کراتین و فیبروبلاست های جدید که سلول اصلی روی پوست و سلول اصلی بخش میانی پوست هستند ، تحریک شده و موجب جایگزین شدن موثر پوست جدید به جای جوش و اسکار ناشی از انواع آکنه خواهد شد . تزریق prp ، به منظور درمان جای جوش و اسکار ، از جمله روش های طبیعی ، بی خطر و بسیار کم عارضه می باشد که نتایج حاصل از آن نیز بسیار رضایت بخش می باشد .

تهیه ی پی آر پی جای جوش

جهت تهیه ی prp ، پزشک متخصص حدود 10 سی سی ، خون از فرد می گیرد ، با قرار دادن خون در دستگاه گریز از مرکز سانتریفیوژ ، اجزای خون از هم جدا شده و پلاکت های حاوی فاکتورهای رشد و ترمیم ، در پلاسمای خون تغلیظ شده و پی آر پی سرانجام حاصل می گردد و جهت درمان به نواحی مختلف تزریق میگردد .

تزریق prp

جهت درمان با روش غیرتهاجمی prp که نیازی به بستری و بیهوشی ندارد، این ماده توسط متخصص پوست و مو ، به صورت تخصصی به مقدار لازم در عمق مناسبی به زیر پوست صورت فرد جهت درمان جای جوش و اسکار ناشی از آکنه ها ، به کمک سوزن های مخصوصی با تزریقات متعدد و با ایجاد بیحسی موضعی ، طی نیم ساعت تزریق می گردد .

نتایج prp

از آنجا که روش  prp  ، روشی کاملا طبیعی است و به صورت اساسی و ریشه ای به درمان عوارض پوست و مو کمک می کند ، لذا جهت مشاهده ی نتایج حاصل از آن به گذشت زمان نیاز است ، از این رو پس از دو الی سه ما ، اولین نشانه های بهبود ، شروع به ظاهر شدن می کنند و پس از 6 الی 12 ماه نیز روند درمان تکمیل می گردد . پس از انجام تزریقات prp ، التهاب ، قرمزی و تورم حاصل از فرو کردن سوزن ، بدون نیاز به مصرف دارو ، خود به خود و طی چند روز برطرف خواهد شد. کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X