بهترین روش رینوپلاستی بینی استخوانی

بهترین روش رینوپلاستی بینی استخوانی

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

بهترین روش رینوپلاستی بینی استخوانی

انجام عمل های زیبایی دارای مزایا و معایبی می باشد که فرد با آگاهی از آنها می تواند ، در رابطه با انجام یا عدم انجام عمل تصمیم بگیرد ، عمل زیبایی بینی که به آن رینوپلاستی گفته می شود ، از جمله عمل های بسیار سنگین بوده که تا دستیابی به نتیجه ی مطلوب از عمل به مراقبت های زیادی نیز نیاز خواهد داشت ، از این رو در این مقاله ، رینوپلاستی بینی استخوانی مورد بررسی قرار گرفته شده است .

رینوپلاستی :

به عمل زیبایی بینی که در آن پزشک متخصص با انجام تکنیک های خاص پزشکی ، با ایجاد تغییرات داخل بینی  ، ظاهر بینی را اصلاح و زیبا می کند ، رینوپلاستی گفته می شود .  

رینوپلاستی باز و بسته :

عمل زیبایی جراحی رینوپلاستی به دو نوع باز و بسته تقسیم بندی می شود :
  • رینوپلاستی باز : در این روش ، انجام عمل با ایجاد برشی بر روی قاعده بینی ( ستون بینی دو حفره ی بینی ) و برداشتن پوست بینی انجام می شود که با این کار پزشک بر وضعیت داخلی بینی تسلط کاملی خواهد داشت .
  • رینوپلاستی بسته : در این نوع روش ، بدون ایجاد برش بر روی قاعده ی بینی، پزشک با روش خود به ایجاد تغییرات لازمه بر روی بینی اقدام می کند .
به طور کلی بینی در افراد مختلف ، به دو دسته تقسیم می شود : بینی استخوانی : در این نوع بینی ، بینی فرد دارای پوست نازکی است و استخوان و غضروف ها محکم می باشند . بینی گوشتی : بر خلاف بینی استخوانی ، بینی که داری پوست کلفت و استخوان و غضروف های نازکی می باشد ؛ بینی گوشتی نامیده می شود . جراحی بینی استخوانی از جراحی بینی گوشتی آسان تر و نتایج بهتری خواهد داشت ، در واقع هر چه پوست بینی نازک تر و استخوان و غضروف ها محکم تر باشند ، امکان ایجاد تغییرات مورد نیاز ، راحت تر خواهد بود ، در نتیجه عمل موفقیت آمیز خواهد بود .

رینوپلاستی بینی استخوانی :

در رابطه با بهترین روش رینوپلاستی بینی استخوانی می توان گفت اینکه کدام روش جراحی بینی ( رینوپلاستی باز یا بسته ) برای بینی استخوانی بهترین روش نتیجه بخش خواهد بود ، باید عنوان نمود که انتخاب روش جراحی با توجه وضعیت بینی ، مهارت و تشخیص پزشک معالج انجام خواهد شد ، زیرا در عمل رینوپلاستی باز ، پزشک امکان دید بهتری دارد و راحت تر می تواند بر شرایط بینی تسلط داشته باشد اما در عمل رینوپلاستی بسته ، به علت عدم ایجاد برش بر روی قاعده ی بینی و برداشته نشدن پوست بینی ، پزشک دید کمتری خواهد داشت اما در این روش جای زخمی باقی نخواهد ماند و اینکه این نوع جراحی برای افرادی که خواهان عمل های ظریف بدون ایجاد جای زخم حاصل از برش هستند ، مناسب تر می باشد . منبع: کلینیک جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X