از بین بردن چروک صورت تنها با یک ماده

از بین بردن چروک صورت تنها با یک ماده

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

از بین بردن چروک صورت تنها با یک ماده

چین و چروک پوست خود به خود ایجاد نمی شوند ، عوامل بسیاری موجب ایجاد آنها می گردد ، لذا نمی توان از ایجاد آنها جلوگیری کرد ، اما می توان زمان پیدایش آنها را به تعویق انداخت و با اینکه با روش های درمانی مناسب آنها را از بین برد ، از این رو در این مقاله ، از بین بردن چروک صورت تنها با یک ماده مورد بررسی قرار گرفته شده است .

از بین بردن چروک پوست صورت

در رابطه با از بین بردن چروک صورت تنها با یک ماده می توان گفت که کلاژن با عملکرد چسب گونه ی خود در بدن ، توانایی محافظت از پوست در برابر چین و چروک را دارد .کلاژن به عنوان ماده ای جهت افزایش استحکام پوست در برابر چروک ، به پوست زیبایی و جوانی خاصی را القا می کند . پوستی صاف و سالم ، در نتیجه ی وجود کلاژن مورد نیاز پوست می باشد که در گذر زمان ، با کاهش کلاژن و افزایش سن ، چین و چروک های پوستی یکی پس از دیگری ظاهر می شوند . کلاژن پروتئین پوستی است که از ایجاد چروک جلوگیری می کند ، پوست را جوان ، شفاف و قوی نگه می دارد ، اما پس از 20سالگی تولید آن در بدن کاهش می یابد به نحوی که هر ساله تولید کلاژن یک درصد کمتر می شود که سبب نازکی پوست و ضعیف تر شدن آن می شود . با مصرف مواد غذایی که حاوی کلاژن هستند ، می توان به طور چشمگیری کلاژن مورد نیاز سلامت و زیبایی پوست را تامین کرد ، از این رو می توان مقدار زیادی کلاژن را در پای مرغ یافت ، پای مرغ راز زیبایی پوست مردمان کشور کره و چین می باشد .

روش های تامین کلاژن مورد نیاز پوست

  • ماساژ صورت : با ماساژ صحیح پوست صورت به سمت بالا ، در تولید کلاژن موثر در اثر گردش خون ، به تولید کلاژن موثر کمک کنید .
  • کرم کلاژن : از کرم هایی استفاده کنید که حاوی آمینو اسیدهای کلاژن هستند زیرا برای ورود به لایه های زیرین پوست ، به اندازه ی کافی کوچک هستند ، با این نوع کرم ها ، پوست جوان و شاداب خواهد شد .
  • تغذیه ی کلاژنی : با مصرف موادی نظیر ؛ اسفناج ، زرشک ، کیوی ، بروکلی ، کلم ، سیر و حبوبات ، کلاژن مورد نیاز زیبایی پوست را تامین کنید .
  • ترک سیگار و عدم مصرف شکر : با سیگار کشیدن موجب ، از بین رفتن پروتئین و محدود کردن جریان خون و در نتیجه ایجاد چین و چروک می شوید .
  • آبرسانی پوست : تامین رطوبت مورد نیاز پوست به کمک مصرف آب ، کرم های مرطوب کننده و سبزیجات ، فضای مناسب تری را برای عملکرد صحیح کلاژن و الاستین ، فراهم خواهد کرد .
  • مکمل های قوی : با مصرف مکمل های حاوی پروتئین ، روی و ویتامین C، کلاژن مورد نیاز پوست را در بدن به صورت عمقی افزایش دهید .
کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X