انواع rhinoplasty چیست؟

انواع rhinoplasty چیست؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

انواع rhinoplasty چیست؟

بینی به دلیل قرار گرفتن در مرکز صورت ، زیبایی و تناسب این عضو با دیگر اجزای صورت بسیار مورد توجه قرار دارد ، از این رو عمل زیبایی بینی که در اصطلاح پزشکی به آن رینوپلاستی گفته می شود ، از جمله عمل های بسیار انجام شده بر روی چهره ی افراد مختلف در سنین مختلف می باشد ، از این رو ، در این مقاله انواع rhinoplasty مورد بررسی قرار گرفته شده است . در رابطه با انواع rhinoplasty می توان عنوان نمود که این عمل زیبایی که از جمله عمل های سنگین و پرمخاطره دنیای پزشکی است ، به دو روش رینوپلاستی بسته و رینوپلاستی باز صورت می پذیرد که در ادامه به توضیح آن می پردازیم : rhinoplasty : به عمل زیبایی جراحی بینی که در آن طی چند ساعت پزشک متخصص جراحی پلاستیک با تکنیک و ابزار پزشکی خاصی ، تغییرات و اصلاحات مورد نظر خود و بیمار را بر روی بینی اعمال می کند تا بینی ظاهری متناسب و زیبا داشته باشد ، رینوپلاستی گفته می شود .  

انواع rhinoplasty :

  • رینوپلاستی باز : در عمل رینوپلاستی باز ، همان طور که از نام آن پیدا است ، پزشک متخصص جهت ایجاد تغییرات و اصلاحات لازمه بر روی بینی ، برشی را بر روی قاعده ی بینی ( ستون میان دو حفره ی بینی ) ایجاد می کند تا با برداشتن پوست از روی بینی ، بتواند با دید مسلط تری به قسمت های داخلی بینی ، عمل زیبایی را انجام دهد .
  • رینوپلاستی بسته : در این نوع روش ، پزشک جراح بدون ایجاد برش بر روی قاعده بینی و بدون برداشتن پوست بینی ، به کمک ابزار پزشکی از داخل بینی ، تغییرات و اصلاحات لازمه را انجاممی دهد .
در روش رینوپلاستی بسته به دلیل عدم ایجاد برش ، احتمال ایجاد اسکار و جای زخم حاصل برش وجود نخواهد داشت و معمولا در افرادی که خواهان تغییرات اصلاحی کوچکی در بینی هستند ، این روش صورت می پذیرد .

رینوپلاستی بدون جراحی :

لیفت بینی نوعی عمل زیبایی بینی است که به آن رینوپلاستی بدون جراحی گفته می شود که در آن به کمک تزریق ژل به بینی می توان قوز بینی را برطرف نمود ، با تزریق بوتاکس به عضله ی خاصی در قسمت پره های بینی ، گشادی پره ها را کوچک نمود و همچنین با تزریق نخ لیفت به نوک بینی برای مدتی می توان مشکل افتادگی بینی را برطرف نمود . به کمک روش رینوپلاستی بدون جراحی ، می توان نیمی از جراحی های غیر ضروری زیبایی بینی را انجام داد ، از این رو این نوع عمل زیبایی بینی ، با استقبال افراد بسیاری رو برو شده است ، زیرا بدون بیهوشی ، بستری شدت ،نیاز به مراقبت های شدید ،با هزینه ی بسیار کمتر و در زمان کوتاه تری می توان تغییرات کوچکی که فرد خواهان آن بر روی بینی است ، را انجام داد . منبع: کلینیک جراحی زیبایی صورت ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X