پی آر پی و تزریق چربی چه تفاوتی دارند؟

پی آر پی و تزریق چربی چه تفاوتی دارند؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

پی آر پی و تزریق چربی چه تفاوتی دارند؟

امروزه به دلیل تغییر سبک زندگی افراد که در معرض بسیاری از آلودگی های صوتی و الکترومغناطیسی قرار دارند و مصرف فست فودها روز به روز بیشتر می شود ، حتی افراد جوان و نوجوان نیز در چنین سنینی به بسیاری از مشکلات پوست و مو دچار می شوند ، از این رو در این مقاله به بررسی دو روش پی آر پی و تزریق چربی در جهت رفع مشکلات پوست ، پرداخته شده است .

پی آر پی و تزریق چربی

در رابطه با دو روش پی آر پی و تزریق چربی جهت از بین بردن عوارض و مشکلات پوست می توان عنوان نمود که از هم پی آر پی و هم تزریق چربی می توان جهت رفع چین و چروک پوست صورت و بدن استفاده کرد .

تزریق چربی

در روش تزریق چربی ، مقداری چربی از بدن فرد توسط لوله های ریزی به نام کانولا گرفته می شود ، چربی در دستگاه مخصوصی از ناخالصی هایی چون خون و سرم جدا سازی شده و در نهایت چربی خالص توسط سوزن ها یا کانولاهای ریزی به قسمت های مختلف بدن و صورت جهت از بین بردن چین و چروک یا برجسته سازی لب و گونه ها تزریق می گردد. ایجاد بیحسی موضعی به هنگام برداشت چربی و تزریق آن به نواحی مختلف بدن ، باعث می گردد که فرد درد چندانی را حس نکند . از تزریق چربی می توان جهت از بین بردن جای جوش ها نیز بهره برد .

تزریق پی آر پی

در روش پی آر پی، مقداری خون از فرد گرفته می شود ، اجزای خون که شامل پلاکت ها و پلاسما می باشد ، در دستگاه مخصوصی از یکدیگر جدا می شود ، با ایجاد تغییراتی در پلاسمای خون ، مجددا پلاسمای غنی شده به زیر پوست تزریق می گردد . از روش پی آر پی جهت رفع چین و چروک های مختلف صورت و بدن و درمان ریزش مو و رویش مجدد موها استفاده می گردد . روش پی آر پی در واقع یکی از مدرن ترین روش های سلول درمانی می باشد که اثرات آن به تدریج ظاهر می گردد و پس از دو الی سه ماه نتیجه نهایی از تزریق پی آر پی مشاهده خواهد شد .

و اما پی آر پی و تزریق چربی چه تفاوتی دارند؟

با توجه به موارد اشاره شده در رابطه با هر دو روش پی آر پی و تزریق چربی می توان گفت که تفاوت پی آر پی و تزریق چربی ، در ماده ی اولیه تشکیل دهنده و کاربردهای آن می باشد ، زیرا در تزریق چربی ، از بدن فرد مقداری چربی برداشته می شود اما در روش پی آر پی ، خون کارایی دارد ، بیشترین کاربرد پی آر پی جهت درمان ریزش مو و رویش مجدد آن می باشد در حالی که کاربرد اصلی چربی در رفع چین و چروک ها و برجسته سازی لب و گونه ها می باشد . نتیجه ی نهایی از تزریق چربی در همان جلسه نمایان می شود ، اما در روش پی آر پی به دو الی سه ماه زمان نیاز خواهد بود. کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X