prp تراپی مو، درمان قطعی ریزش مو

prp تراپی مو، درمان قطعی ریزش مو

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

prp تراپی مو، درمان قطعی ریزش مو

مو بافتی بسیار حساس و شکننده است که با شروع به ریزش کردن آن ، جهت احیای مو باید به سرعت جهت رفع عامل ایجاد کننده ی آن اقدام کرد ، از این رو در این مقاله به بررسی prp تراپی به عنوان روشی جهت درمان ریزش موها پرداخته شده است .

پی آر پی ( prp ) تراپی

در رابطه با prp تراپی می توان عنوان نمود که prp  ماده ای است که از خون فرد بدست می آید ، این ماده پلاسمای تغلیظ یافته از پلاکت های خونی است که حاوی فاکتورهای رویشی ، تقویتی و ترمیمی چندین برابر خون معمولی می باشد ، به کمک prp تراپی به طور موثری می توان فولیکول های مو که در واقع ریشه های مو هستند ، به رشد مجدد وادار نمود. بدین ترتیب با تزریق prp توسط تزریقات متعدد به زیر پوست در لایه ی درم که منشا فولیکول های مو می باشد ، تولید فولیکول ها ، رشد و تقویت آنها تحریک شده و ریزش موها متوقف می شود که در اثر این تقویت همه جانبه شاهد افزایش ضخامت و پر پشتی موها نیز خواهیم بود . در واقع prp تراپی با تقویت ریشه ای و اساسی و تامین مواد مورد نیاز رشد فولیکول های مو ، به صورت همه جانبه موها را به رشد مجدد وادار می کند . اگر چه در تبلیغات از prp تراپی به عنوان درمان قطعی ریزش مو یاد می شود اما باید این مسئله را متذکر شویم که prp تراپی به عنوان درمانی تکمیلی و نه اصلی جهت توقف ریزش موها مورد تایید قرار دارد ، زیرا اثرات ناشی از prp تراپی دائمی و همیشگی نیستند اما نتایج حاصل از آن ماندگاری طولانی مدتی دارند ، از این رو می توان گفت که prp تراپی در درمان ریزش مو در کنار دیگر روش های درمانی ، نتایج مطلوب تری را ایجاد خواهد کرد .

تهیه prp مورد نیاز جهت توقف ریزش مو

جهت تهیه ی prp ، چند سی سی خون از فرد گرفته می شود ، با قرار دادن خون در لوله ی آزمایشگاهی ، اجزای خون در دستگاه گریز از مرکز سانتریفیوژ ، در اثر حرکات چرخشی از هم جدا شده و در نهایت پلاسمای تغلیظ یافته از پلاکت های خونی حاصل می گردد که کاربردهای درمانی موثری در رفع عوارض و مشکلات پوست و مو ایجاد می کند . تزریق prp ، به کمک سوزن های مخصوص با ایجاد بیحسی موضعی و با تزریقات متعدد انجام می شود و محدودیت سنی و جنسی ندارد . از روش prp تراپی جهت درمان ریزش موهای ابرو و مژه نیز می توان بهره برد و از این طریق با بازسازی و احیای فولیکول های مو این نواحی ، می توان ابرو و مژه های پرپشت و زیبا ایجاد نمود . کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X