prp تقویت مو برای درمان بیماری های مو

prp تقویت مو برای درمان بیماری های مو

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

prp تقویت مو برای درمان بیماری های مو

مو بافت مرده اما بسیار حساسی است که جهت رشد و پرپشت شدن آن لازم است که بدن مواد مغذی و کلیه ویتامین ها را به مقدار لازم دریافت نماید ، از سوی دیگر عوامل مختلفی مانند ؛ اختلالات هورمونی ، جراحی های سنگین ، زمینه ی ارثی و ژنتیکی ، استرس و فشارهای عصبی و غیره موجب ایجاد انواع بیماری در ریشه ی موها می شوند که در نتیجه فولیکول های مو ضعیف ، موها نازک و شکننده و سرانجام موها ریزش خواهند کرد ، از این رو8 در این مقاله به بررسی یکی از راه های درمان بیماری های مو یعنی prp تقویت مو پرداخته شده است .

پی آر پی prp تقویت مو

در رابطه با prp تقویت مو می توان عنوان نمود که این روش از جمله روش های موثر و نوینی است که با استفاده از خون شخص به درمان بیماری های مو پرداخته می شود . پی آر پی ، پلاسمای تغلیظ شده از پلاکت های خونی می باشد که حاوی فاکتورهای رشد ، تقویت و ترمیم مو است ، با استفاده از تجهیزات پزشکی پیشرفته ، اجزای خون شخص که شامل گلبول های سفید و قرمز ، پلاکت و پلاسما می باشد ، در دستگاه گریز از مرکزی جدا شده ، پلاکت ها به پلاسما می چسبند و در نهایت پلاسمای پی آر پی حاصل می گردد . با تزریق ماده ی prp به لایه ی درم در پوست سر ، فولیکول های مو به شکل پایداری  تقویت و ترمیم می شوند ، در نتیجه با جوانسازی فولیکول های مو ، شاهد توقف ریزش مو و رشد موها خواهیم بود . ضخامت و استحکام فولیکول های مو به کمک تزریقات prp، پس از اتمام جلسات درمان ، به طور قابل توجهی بهبود پیدا خواهد کرد ، از سوی دیگر لطافت موهای سر نیز از جمله تاثیرات استفاده از روش prp در جهت تقویت موها می باشد .

تعداد جلسات درمانی با prp جهت تقویت مو

به منظور تقویت فولیکول های مو و از بین بردن بیماری های مو به کمک روش prp ، لازم است که 5 جلسه درمان به فاصله ی سه تا 4 هفته ، صورت پذیرد . اولین نتایج حاصل از prp تراپی ، 3 الی 4 ماه  پس از تزریق نمایان خواهد شد و پس از 6 الی 9 ماه ، نتیجه ی نهایی آن مشخص می گردد که این مدت با توجه به اینکه prp یک ماده ی طبیعی است و تاثیرات آن به واکنش بدن بستگی دارد ، در افراد مختلف می تواند کمتر یا بیشتر باشد . نتایج حاصل از روش درمانی prp تقویت مو و درمان بیماری های مو ، حالت دائمی ندارد ، لذا باید جلسات درمانی تکمیلی جهت حفظ نتایج آن به موقع انجام شوند . با تزریق prp به موهای ناحیه ابرو و مژه می توان به طور موثری به کمک فاکتورهای رشد prp ، به تقویت و درمان بیماری این موها پرداخت ، از این رو ریزش و کم پشتی موهای ابرو و مژه به خوبی به درمان با prp پاسخ مثبت می دهند . کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X