عوارض تزریق prp در سر چیست؟

عوارض تزریق prp در سر چیست؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

عوارض تزریق prp در سر چیست؟

هر روش درمانی برای رفع مشکل کم پشتی و یا ریزش مو ممکن است دارای عوارضی برای فرد باشد ، مراجعه به متخصصین مجرب و کار آزموده و پرهیز از مراجعه به مراکز درمانی غیر متخصص می تواند تا حدود بسیاری عوارض ناشی از درمان در افراد را کاهش دهد حال باید ببینیم عوارض تزریق prp در سر چیست؟ تزریق پلاسمای غنی شده در سر یکی از روشهای درمان ریزش مو و کمک کننده به بهبود زخم های حاصل از کاشت مو در سر می باشد که در علم پزشکی به prp  شناخته می شود. انجام prp به رشد مجدد موها از طریق تغذیه فولیکول کمک خواهد کرد و این تزریق prp باید توسط متخصص کاشت مو انجام گیرد چون اگر توسط افراد غیر متخصص انجام گیرد باعث بروز مشکلاتی برای فرد خواهد شد.

عوارض تزریق prp

پدر رابطه با عوارض تزریق prp  می توان گفت که روش prp برای مو به دلیل استفاده از پلاکت خون خود فرد روشی ایمن و بی خطر خواهد بود اما ممکن است باعث ایجاد حساسیت خفیف و ورم و قرمزی در پوست سر فرد شود اما این حالتها گذرا بوده و به زودی بهبود خواهند یافت . افرادی که داروهای رقیق کننده خون مصرف می نمایند یا داروهای آسپرین و لخته کننده خون باید قبل از انجام prp این موارد را با پزشک خود در میان بگذارند و پزشک با توجه به تجربیات خود انجام این تزریق را  بنا به  وضعیت بیمار انجام خواهد داد یا از انجام آن جلوگیری خواهد کرد.

انجام prp در چند جلسه ؟

تزریق میزان و تعداد prp توسط پزشک متخصص مشخص می گردد و در چندین دوره انجام خواهد گرفت و تعداد جلسات تزریق به واکنش بدن و رشد مجدد موها بستگی خواهد شد و وضعیت بیمار مشخص کننده میزان و مقدار prp خواهد بود. انجام روش prp علاوه بر تقویت فولیکول مو باعث استحکام و ضخامت موها می شود و استفاده از این روش چرخه رشد مو را تقویت خواهد کرد و باعث رشد لطیف تر موی سر خواهد گردید . جهت تهیه prp  پس از گرفتن خون از فرد این نمونه خون در دستگاهی قرار داده می شود و سلولهای بنیادی و فاکتورهای رشد از آن استخراج و گرفته خواهد شد و از طریق پوست به فولیکولهای رشد مو تزریق می گردد و این تزریق به مهارت و دقت بالایی نیازمند می باشد. روش prp در افرادی موثر می باشد که هنوز فولیکول موهایشان زنده باشند و اگر کسی فولیکولهای خود را به طور کلی از دست داده باشد باید بعد از انجام کاشت مو از  این روش برای تقویت ریشه مو استفاده نماید. کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X