چگونه به رشد موهای شقیقه کمک کنیم؟

چگونه به رشد موهای شقیقه کمک کنیم؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

چگونه به رشد موهای شقیقه کمک کنیم؟

کم شدن رشد مو ها و به اصطلاح کم پشتی آن ها میتواند یکی از بدترین اتفاقاتی باشد که برای یک فرد رخ میدهد.به دلیل این که با کم پشت شدن موها افراد زیباییشان را از دست خواهند داد دچار افسردگی میشوند و اعتماد به نفسشان را از دست خواهند داد برای همین تا جایی که ممکن است باید کاری کنید تا دچار ریزش مو نشوید. موی شقیقه قسمتی از مو های سر است که در زیبایی افراد تاثیر بسزایی را خواهد داشت و ریزش این ناحیه هشداری خواهد بود برای ادامه ی ریزش قسمت های دیگر موی سر، برای همین تا جایی که امکان دارد باید بتوانید به رشد موهای شقیقه کمک کنید و به تقویت آن بپردازید.ما هم راه حل هایی را به شما معرفی خواهیم کرد که بتوانید رشد موهای شقیقه را افزایش دهید.  

1 . موهای شقیقه تان را با روغن زیتون ماساژ دهید

یکی از علت های اصلی ریزش موی شقیقه این است که مواد مغذی کافی به ریشه آن نرسیده است برای همین مو دچار ریزش میشود.روغن زیتون با دارا بودن ویتامین E و خواص آنتی اکسیدانی ای که دارد موجب رشد موهای شقیق میشود.برای رشد موها باید قسمت مورد نظر را با روغن زیتون آغشته کنید و اجازه دهید مدتی روی آن باقی بماند.روغن زیتون با خاصیت نفوذ پذیری ای که دارد به راحتی جذب مو و ریشه ی آن خواهد شد.

2 . از مواد غذایی مغذی در رژیم غذاییتان استفاده کنید

شاید تصور کنید افزایش رشد موی سر و قسمت شقیقه فقط با استفاده از داروهای موضعی امکان پذیر خواهد بود اما این کاملا تصور اشتباهی است .یکی از علت های رشد ناکافی موها میتواند استفاده از غذاهایی مضر در رژیم غذایی باشد و اینکه فرد نتواند در عذاهای خود ویتامین های کافی را دریافت کند. خوردن غذاهای حاوی امگا 3 مانند ماهی و گردو میتواند باعث رشد موهای شقیقه شود.همچنین استفاده از غذاهایی که حاوی آهن هستند میتواند برای ریزش موی جلوی سرتان مفید باشد.

3 . آب کافی میل کنید

هر چقدر هم که مراقب سلامتیان باشید و از داروهای مختلف استفاده کنید در صورتی که آب کافی میل نکنید نه تنها موهای شقیقه تان رشد نخواهد کرد بلکه تمام موهای سرتان هم امکان دارد دچار ریزش شود.استفاده از آب کافی در طول روز باعث میشود تا موهایتان هم از آب کافی برخوردار شود و پوست سرتان سالم بماند.

4 . از آب اسفناچ بهره بگیرید

همانطور که گفتیم امگا 3 ماده ای مهم است که برای سلامت موهایتان باید آن را مورد استفاده قرار دهید اما تحقیقات مختلف این امر را به اثبات رسانده اند که استفاده ی موضعی از آن هم میتواند باعث پر پشتی مو ها به خصوص موهای شقیقه شود.بهتر است بدانید اسفناچ دارای مقادیر بالای از امگا 3 است و میتوانید از آب آن به صورت موضعی در قسمت هایی از سر که دچار کم پشتی هستید استفاده کنید.   منبع: کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X