آیا خطر آمبولی در کرایولیپولیز 4 بعدی وجود دارد؟

آیا خطر آمبولی در کرایولیپولیز 4 بعدی وجود دارد؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

آیا خطر آمبولی در کرایولیپولیز 4 بعدی وجود دارد؟

گاهی اوقات ممکن است که فرد بیمار بعد از انجام جراحی بر روی وی، در حالی که به نظر می رسد، وضعیت عمومی خوبی دارد، به یک باره ایست قلبی کرده و فوت شود. یکی از مواردی که ممکن است چنین وضعیتی را ایجاد کند، آمبولی است. آمبولی به حالتی گفته می شود که درون عروق محیطی مثل عروق پا، لخته به وجود بیاید و به طرف اعضای حیاتی بدن حرکت کند. به دلیل اینکه در برخی روش های لاغری از قبیل کرایولیپولیز 4 بعدی، بافت های چربی های زائد بدن تخریب می شوند، این سوال پیش می آید که این چربی های تخریب شده به کجا می روند و آیا خطر آمبولی در کرایولیپولیز 4 بعدی وجود دارد؟

آمبولی چیست و چه ارتباطی با کرایولیپولیز دارد؟

به طور کلی دو نوع آمبولی چربی و آمبولی لخته خون وجود دارد. آمبولی چربی زمانی اتفاق می افتد که ذره ای از بافت چربی از طریق عروق وارد اندام های حیاتی بدن از قبیل ریه، قلب و ... و حتی وارد عروق خونی بزرگ و حیاتی بدن شود و باعث گرفتگی آن گردد. پاره شدن بافت های چربی که در مجاورت عروق خونی وجود دارند از جمله مهمترین علت های بروز آمبولی چربی است. در این جا با توجه به اینکه بحث در مورد روش لاغری کرایولیپولیز 4 بعدی است، منظور از آمبولی بیشتر آمبولی چربی مد نظر است؛ زیرا در روش های لیپولیز که کرایولیپولیز 4 بعدی نیز یکی از این روش ها می باشد، تجزیه چربی صورت می گیرد.

مکانیسم تکنولوژی کرایولیپولیز 4 بعدی

امروزه  دستگاه کرایولیپولیز 4 بعدی به بازار آمده است که نسبت به کرایولیپولیز های اولیه پیشرفته تر است. در دستگاه کرایولیپولیز 4 بعدی، سرما از چهار بعد هندپیس دستگاه، به بافت چربی منتقل می شود به همین دلیل سرما قابل کنترل تر است و می توان آن را بهتر در بافت مورد نظر پخش کرد. همچنین جنس آنها از سیلیکون است. بنابراین دیگر مانند دستگاه های کرایولیپولیز سابق موجب سوختگی و ایجاد لک نمی شوند. پس از استفاده از این روش، بافت های چربی طی چند هفته تحلیل رفته و سلول های تخریب شده و مرده  از طریق مدفوع دفع می شوند.

احتمال خطر آمبولی در کرایولیپولیز 4 بعدی

این روش یک روش غیر تهاجمی است ، زیرا معمولا هیچ بریدگی ایجاد نمی شود و عوارض کمی دارد، ولی حتی در پیشرفته ترین کشورها نیز احتمال بروز آمبولی چربی به دنبال استفاده از روش های لیپولیز صفر نیست، اما بسیار ناچیز است. اگر روش کرایولیپولیز 4 بعدی با استفاده از دستگاه های با کیفیت و توسط متخصصان با تجربه انجام شود، به شکلی که بافت ها و عروق بدن صدمه نبینند، خطر بروز آمبولی وجود نخواهد داشت. کلینیک تخصصی تناسب اندام ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X