بهترین غذاها برای رشد سریع موی سر

بهترین غذاها برای رشد سریع موی سر

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

بهترین غذاها برای رشد سریع موی سر

برخورداری از زیبایی نسبی عاملی است که میتواند اعتماد به نفس را به زندگی انسان هدیه کند.قطعا نقشی که موی سر در زیبایی دارد را نمیتوان به راحتی نادیده گرفت به همین علت باید تا جای ممکن به سلامت و رشد آن توجه داشت و از راهکارهای مطمئن برای رشد سریع موی سر استفاده کرد تا در ازای 100 تا 200 تار مویی که در روز به صورت طبیعی میریزد موهایی جدید جایگزین شوند. بهترین روشی که میتوانید برای رشد سریع موهایتان از آن استفاده کنید داشتن یک رژیم غذایی مناسب است که در آن انواع غذاهای مفید برای رشد مو وجود داشته باشد و به وسیله ی آن بدنتان از انواع ویتامین ها و املاح ضروری برخوردار شده باشد.در این مطلب به معرفی بهترین غذاها برای رشد سریع موی سر خواهیم پرداخت تا بتوانید از موهای سالمی برخوردار باشید.    

شیر و ماست کم چرب

شیر و ماست یکی از مهمترین غذاهایی هستند که در رشد سریع موی سر نقش مهمی را خواهند داشت.این دو ماده ی غذایی سر از پروتئین و کلسیم هستند و به همین دلیل استفاده از آن برای سلامتی مو ضروری به حساب می آید  

تخم مرغ

تخم مرغ را میتوان منبع کاملی از ویتامین ها و مواد مغذی ای نامید که باعث رشد سریع موی سر خواهند شد.تخم مرغ با برخورداری از ویتامین بی و بیوتین ریشه ی موها را تقویت خواهد کرد و به رشد مو کمک میکند.همچنین سفیده ی تخم مرغ سرشار از پروتئین است و به همین دلیل باید بیشتر آن را مصرف کرد.  

چاودار

این ماده ی غذایی که کمتر در رژیم های غذایی از آن استفاده میشود بهترین غذا برای رشد مو های سر خواهد بود به طوری که بعد از ورود آن به رژیم غذایی بعد از مدت کمی شاهد اثرات شگفت انگیز آن خواهید بود.این ماده ی غذایی به علت آن که سرشاز از ویتامین های گروه B ، کلسیم و آهن است میتواند تمام مواد غذایی ضروری برای رشد مو را به بدن برساند و مانع از ریزش بیش از حد موی سر شود.    

شیر سویا

شیر سویا غذایی است که چینی ها در رژیم غذایی خود به کرات از آن استفاده میکنند و معتقدند میتوانند با استفاده از این ماده ی غذایی از شر بیماری ها دور بمانند.اما نکته ای که وجود دارد این است که این ماده ی غذایی با دارا بودن اسید آمینه های ضروری باعث افزایش ساخت پروتئین در بدن میشود و با داشتن کلسیم و آهن میتواند رشد مو های سر را تسریع کند. منبع: کلینیک کاشت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X