کدام روش امن تر است؟ لیپولیز تزریقی  یا جراحی لیپولیز؟

کدام روش امن تر است؟ لیپولیز تزریقی  یا جراحی لیپولیز؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

کدام روش امن تر است؟ لیپولیز تزریقی  یا جراحی لیپولیز؟

در عصر حاضر، چاقی یکی از مشکلات بهداشتی و حتی اجتماعی جوامع به شمار میرود. افراد بسیاری که دچار این عارضه شده اند، به دنبال راه حلی  آسان، سریع و ایمن برای رهایی از این معضل می باشند. تکنولوژی های بسیاری برای مقابله با چاقی به وجود آمده اند. دسته ای از جدید ترین تکنولوژی های مربوط به مقابله با چاقی که هدف آنها از بین بردن چربی های موضعی می باشد، تکنولوژی هایی از قبیل جراحی لیزر، لیپولیز تزریقی ، لیپولیزر اولتراسونیک و ... که هدف مشترک آنها لیپولیز می باشد.

عملکرد لیپولیز تزریقی و جراحی لیپولیز

در روش لیپولیز تزریقی، یک سری داروهایی که خاصیت تجزیه کنندگی چربی ها را دارند، در محل تجمع چربی ها تزریق می شود. این مواد تزریق شده باعث تجزیه شیمیایی سلول های چربی در ناحیه ای که تزریق صورت گرفته است، می شوند. تجزیه چربی ها در طول یک دوره زمانی که به آن دوره ذوب گفته می شود، صورت می گیرد. معمولا منظور از جراحی لیپولیز، لیپولیز لیزری مد نظر است. در این روش سوراخ های کوچکی روی بدن ایجاد می شود، سپس یک فیبر نوری به داخل بدن و درون بافت های چربی نفوذ می کند و به وسیله ی گرما موجب از هم پاشیدن و ذوب شدن چربی ها می شود. به طور معمول چربی های ذوب شده را از بدن خراج نمی کنند اما گاهی اوقات برای بهتر شدن نتیجه کار، چربی ها را به وسیله یک مکش ضعیف از بدن خارج می کنند.

کدام روش امن تر است؟

به طور کلی روش های لاغری را در دو دسته ی تهاجمی و غیر تهاجمی قرار می دهند. روش های تهاجمی از طریق جراحی انجام می شوند ، روش جراحی لیپولیز از جمله روش های تهاجمی یا کم تهاجمی محسوب می شود و عوارض مربوط به اعمال جراحی را به دنبال خواهد داشت. اما در روش های غیر تهاجمی مانند لیپولیز تزریقی، به دلیل اینکه عوارض جراحی وجود ندارد، مطلوبیت و ایمنی بیشتری خواهد داشت، هر چند که به اندازه روش های تهاجمی در از بین بردن چربی ها موثر نیست.

اهمیت انتخاب مناسب ترین روش با توجه به شرایط بدنی افراد

باید متذکر شد که در انتخاب ایمن ترین و مناسب ترین روش برای هر فرد بایستی شرایط بدنی هر فرد مورد بررسی قرار گیرد. زیرا ممکن است حتی روشی مانند لیپولیز تزریقی که به نظر می رسد ایمنی  بیشتری نسبت به روش جراحی لیپولیز دارد، با بدن برخی افراد از جمله کسانی که به سویا آلرژی دارند، افراد مبتلا به بیماری های خود ایمنی و  ... سازگاری نداشته باشد و برای این افراد مشکلاتی را ایجاد کند. کلینیک تخصصی تناسب اندام ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X