چرا افراد از عوارض عمل بینی در سرماخوردگی می ترسند؟

چرا افراد از عوارض عمل بینی در سرماخوردگی می ترسند؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

چرا افراد از عوارض عمل بینی در سرماخوردگی می ترسند؟ 

عموما سرماخوردگی باعث بروز عوارض و مشکلاتی در مجاری تنفسی می شود و بینی نیز به صورت مستقیم با این عوارض درگیر می شود. از طرفی عمل بینی نیز به دنبال خود عوارض و مسائل مربوط  به خود را دارد و بینی  تازه عمل شده بسیار حساس می باشد. برای اینکه به بینی تازه عمل شده و حساس صدمه ای وارد نشود، بهتر است که این دوران با چالش های کمتری طی شود. ترس افراد از عوارض عمل بینی در سرماخوردگی نیز به همین دلیل است. به طور کلی تمامی افرادی که قصد عمل کردن بینی خود را دارند در صورت وجود آلرژی، سرماخوردگی و یا عفونت مجاری تنفسی بایستی این موارد را به پزشک جراحی بینی اطلاع دهند تا در صورت لزوم، پزشک عمل بینی آنها را به تعویق اندازد.

عوارض سرماخوردگی قبل و حین عمل بینی

از آنجایی که برای عمل جراحی بینی بیهوشی صورت می گیرد، بنا به توصیه پزشکان بهتر است که عمل بینی زمانی صورت گیرد که فرد دچار سرماخوردگی نباشد؛ چرا که وجود عفونت و خلط سینه در روند به هوش آمدن فرد پس از عمل بینی اختلال ایجاد می کند و حتی ممکن است موجب به هوش نیامدن بیمار شود.

عوارض سرماخوردگی برای دوران پس از عمل جراحی بینی

گاهی اوقات فرد هنگام عمل بینی دچار سرما خوردگی نبوده بلکه پس از عمل بینی به سرماخوردگی مبتلا شده است. به هر حال تداخل عمل بینی و سرما خوردگی، عوارض عمل بینی را بیشتر و سخت تر می کند و حتی ممکن است روی نتیجه ی عمل بینی تاثیر گذار باشد. پس از انجام جراحی بینی، بینی پانسمان خواهد شد و تا زمانی که پانسمان روی بینی وجود داشته باشد تنفس از را بینی امکان پذیر نیست و چنانچه فرد دچار سرماخوردگی باشد، به دلیل وجود عفونت و التهاب در مجاری تنفسی، حتی تنفس از راه دهان نیز برایش مشکل می شود. از طرفی سرماخوردگی معمولا با التهاب مجاری بینی، آبریزش بینی و عطسه و سرفه های نا خواسته و ... همراه است که تمامی این موارد ممکن است به بینی تازه عمل شده صدمه وارد کند.

توصیه به افرادی که از عوارض عمل بینی در سرماخوردگی می ترسند

درنهایت به خاطر داشته باشید بروز سرماخوردگی پس از عمل بینی به معنای خراب شدن نتیجه ی کار نیست و راهکار هایی برای به حداقل رساندن این عوارض وجود دارد و چنانچه صبور باشید و به تمامی راهکار ها و توصیه های متخصص جراحی بینی به دقت عمل کنید، سرماخوردگی روی نتیجه ی عمل بینی شما تاثیری نخواهد داشت. کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X