بهترین سن عمل زیبایی بینی طبیعی در مردان

بهترین سن عمل زیبایی بینی طبیعی در مردان

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

بهترین سن عمل زیبایی بینی طبیعی در مردان

بهترین سن عمل زیبایی بینی

با اینکه عمل زیبایی بینی یکی از عمل های زیبایی است که مردان در جوانی تمایل بیشتری نسبت به آن نشان می دهند و به صورت کلی محدودیت سنی خاصی برای عمل زیبایی بینی مطرح نشده است، اما فاکتور های مختلفی در تعیین بهترین سن عمل زیبایی بینی طبیعی در مردان دخالت دارند.

 رسیدن به بلوغ جسمی و روحی برای انجام عمل جراحی بینی

بهترین سن عمل زیبایی بینی زمانی است که رشد اسکلتی فرد به اتمام رسیده و بینی به وضعیت پایداری رسیده باشد. در مردان معمولا با پایان 18 سالگی و وارد شدن به سن 19 سالگی رشد متوقف می شود و می توانند برای عمل زیبایی بینی اقدام کنند. البته ممکن است  برای برخی افراد کمتر و یا بیشتر از این مقدار باشد. یکی از علایمی که نشان می دهد رشد اسکلتی متوقف شده این است که شکل بینی در طی تقریبا یک سال تغییری نداشته است. همچنین برخی پزشکان ثابت ماندن قد برای حدود شش ماه را نیز نشانه ی توقف رشد می دانند. اما در هر صورت مشورت با پزشک متخصص جراحی بینی و معاینه توسط او در تعیین سن مناسب برای عمل زیبایی بینی لازم است. از طرفی دیگر، افراد جوان و نوجوان معمولا تحت تاثیر هیجانات تصمیم گیری می کنند که گاهی این تصمیم ها ناسنجیده بوده و بعدا پشیمانی به دنبال دارد. به دلیل اینکه پس از انجام عمل زیبایی بینی، پشیمانی و برگشت بینی به حالت سابق تقریبا غیر ممکن است؛ بهتر است زمانی که فرد از نظر روانی به بلوغ رسیده باشد و بتواند درست تصمیم گیری کند، برای عمل زیبایی بینی اقدام کند.

جراحی بینی در سن بالا

طبق آمار ها، در سنین بین 19 تا 45 سالگی بیشترین عمل های زیبایی بینی صورت می گیرد. از لحاظ  پزشکی چنانچه فرد از سلامت جسمی و روانی برخوردار باشد، می تواند عمل زیبایی بینی انجام دهد. البته افرادی که مسن تر هستند دوره ی نقاهت طولانی تری دارند و به علت اینکه در سنین بالاتر پوست حالت ارتجاعی کمتری دارد، ممکن است که افراد مسن از عمل زیبایی بینی به نتیجه دلخواه نرسند.

عمل زیبایی بینی  طبیعی مردان

بسیاری از مردان علی رغم اینکه از شکل ظاهری بینی خود راضی نیستند ولی با این تصور که عمل زیبایی بینی باعث می شود که بینی آنها حالتی فانتزی و عروسکی پیدا کند، از عمل زیبایی بینی صرف نظر می کنند. این تصور، تصور اشتباهی است چراکه امروزه عمل زیبایی بینی طبیعی به خصوص برای مردان رواج یافته است. در عمل زیبایی بینی طبیعی، پزشک متخصص شکل بینی را متناسب با چهره ی فرد و با در نظر گرفتن موارد زیادی از قبیل حالت گونه ها، فرم کلی صورت، نژاد و ...  تعیین میکند. بنابراین بینی هر فرد با فرد دیگری متفاوت خواهد بود و هر کسی بینی منحصر به فرد خود را خواهد داشت که زیبایی های بینی سابق حفظ شده است و فقط عیوب آن  برطرف شده است. کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X