آیا لیزر فراکشنال اسکار بعد از بلفاروپلاستی ضرورت دارد؟

آیا لیزر فراکشنال اسکار بعد از بلفاروپلاستی ضرورت دارد؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

آیا لیزر فراکشنال اسکار بعد از بلفاروپلاستی ضرورت دارد؟

نگرانی از به جای ماندن اسکار بعد از انجام بلفاروپلاستی

به دلیل اینکه برای انجام بلفاروپلاستی معمولا روی پلک ها برش های جراحی ایجاد می شود، بسیاری از افراد نگران این مسئله هستند که بعد از انجام بلفاروپلاستی، اسکار ناشی از عمل به جای خواهد ماند؟ و اینکه برای از بین بردن اسکار به جای مانده، اقدامات دیگری نظیر استفاده از لیزر فراکشنال اسکار که  روشی موثر برای  محو کردن اسکار است، ضروری خواهد بود؟ برای پاسخ به این سوال بهتر است ابتدا در مورد نحوه ی انجام بلفاروپلاستی بیشتر بدانیم.

روش پزشکان برای مخفی کردن جای بخیه بلفاروپلاستی

برای بلفاروپلاستی پلک بالا، پزشک برش لازم برای برداشتن پوست ها و چربی های اضافه را روی چین و خط انحنای طبیعی  پلک بالا ایجاد می کند و پس از برداشتن زوائد، پوست را مجددا بخیه می زند. اسکار ناشی از عمل نیز درون چین قرار دارد به آسانی دیده نمی شود و با استفاده از مواد آرایشی نیز به خوبی پوشش داده می شود . البته این اسکار نیز ممکن است پس از گذشت چند سال به کلی محو شود و نیازی به انجام لیزر فراکشنال اسکار برای محو کردن اسکار ناشی از بلفاروپلاستی نباشد. در بلفاروپلاستی پلک پایین نیز زمانی که برش در ناحیه ملتحمه پلک پایینی و در واقع در داخل حفره چشم ایجاد شود، هیچ گونه زخم خارجی ایجاد نمی شود. زمانی هم  که لازم باشد برش در روی پلک ایجاد شود، برش در زیر مژه های پلک پایین ایجاد می شود تا جای اسکار مشخص نگردد.

ضرورت نداشتن لیزر فراکشنال اسکار بعد  از بلفاروپلاستی های موفق

پس به طور کلی چنانچه بلفاروپلاستی نزد افراد متخصص و با تجربه که با آناتومی چشم و ناحیه مورد نظر به خوبی آشنایی دارند، صورت گیرد و همچنین پس از انجام این عمل، مراقبت های لازم به خوبی صورت گیرد، اسکارها در چین های طبیعی پلک قرار می گیرند و  حتی ممکن است پس از چند سال محو شوند. اما چنانچه این کار توسط افراد غیر متخصص انجام شود و یا پس انجام این عمل مراقبت ها به درستی صورت نگیرد، باعث ماندگاری و دیده شدن اسکارها می شود. همانطور که در بالا گفته شد، اگر که بلفاروپلاستی به درستی صوت گیرد، نیازی به انجام لیزر فراکشنال اسکار برای بر طرف کردن ضایعه به جای مانده نیست؛ اما چنانچه عمل به خوبی انجام نشود و اسکار ها مشخص باشند، می توان به یک  پزشک متخصص زیبایی برای انجام لیزر فراکشنال اسکار مراجعه نمود. کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X