قیمت و هزینه جراحی پلک فوقانی و زیر پلک برای درمان پلک پتوز

قیمت و هزینه جراحی پلک فوقانی و زیر پلک برای درمان پلک پتوز

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

قیمت و هزینه جراحی پلک فوقانی و زیر پلک برای درمان پلک پتوز

افتادگی پلک فوقانی یا پلک پتوز از مواردی است که درمان آن معمولا از طریق جراحی پلک فوقانی می باشد. پتوز شدت های مختلفی داشته و همچنین علل مختلفی سبب بروز این عارضه می شود. در مواردی که پتوز شدید است، پلک فوقانی به حدی افتادگی دارد که سبب محدودیت در دید می شود و در مواردی که پلک تمامی مردمک را بپوشاند، دید را به کلی مختل می کند. در برخی موارد که پتوز خفیف بوده و پلک فوقانی افتادگی خفیف داشته باشد، درمان ضروری به نظر نمی رسد و درمان افتادگی های خفیف بیشتر جنبه زیبایی دارد.

درمان پتوز با جراحی پلک فوقانی

برای درمان پتوز روش های مختلفی وجود دارد و مناسب ترین روش با در نظر گرفتن و توجه به علت افتادگی پلک انتخاب می شود. مثلا در برخی موارد  که افتادگی پلک فوقانی خفیف باشد، استفاده از عینک های ویژه ای که پلک را بالا نگه داشته، می تواند موجب درمان  افتادگی پلک شود. ولی هنگامی که پتوز متوسط و یا شدید باشد، تنها با جراحی پلک فوقانی می توان پتوز را درمان کرد. جراحی پلک فوقانی برای درمان پتوز توسط جراح اکولوپلاست صورت می گیرد. در این جراحی ، کشیدن تاندون مربوط به عضله بالا برنده پلک،  باعث بالا رفتن پلک می شود و زمانی که این عضله ضعیف باشد ، از آتل استفاده خواهد شد. در برخی از موارد، همراه با جراحی افتادگی پلک فوقانی، جراحی زیبایی افتادگی پلک انجام می شود که در این صورت چربی و پوست اضافی پلک نیز برداشته خواهد شد.

قیمت و هزینه جراحی زیبایی پلک

هزینه درمان پلک پتوز از طریق جراحی با فاکتورهای مختلفی در ارتباط است. نوع جراحی ، به عبارت دیگر میزان پیچیدگی عمل و همچنین انجام عمل برای یک چشم و یا هر دو چشم یکی از مهمترین فاکتورها در تعیین میزان هزینه درمان جراحی پلک افتاده خواهد بود. زمانیکه فقط پلک بالا کشیده شود و مشکل دیگری وجود نداشته باشد، هزینه جراحی نسبت به زمانی که موارد دیگری نظیر برداشتن چربی و پوست اضافه و یا بالا کشیدن ابرو و ... صورت گیرد، متفاوت خواهد بود. موارد دیگری نظیر هزینه های اتاق عمل و بی حسی یا بی هوشی، هزینه های جانبی عمل  مانند آزمایش ها و داروهای مورد نیاز و ... نیز بر قیمت و هزینه جراحی پلاستیک تاثیر گذار است. چنانچه جراحی پلک فوقانی برای درمان پتوز ضروری باشد و جنبه ی زیبایی نداشته باشد، این جراحی تحت پوشش بیمه های درمانی قرار خواهد گرفت. کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X