آیا جای بخیه بلفاروپلاستی در دوران نقاهت رفع می شود؟

آیا جای بخیه بلفاروپلاستی در دوران نقاهت رفع می شود؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

آیا جای بخیه بلفاروپلاستی در دوران نقاهت رفع می شود؟ 

لزوم بخیه زدن در بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی یا به عبارت دیگر جراحی پلک، به منظور زیباسازی پلک ها و رفع افتادگی و پف پلک بالا و پایین  که به نوعی موجب پیر جلوه دادن چشم ها گردیده، انجام می شود. بلفاروپلاستی با روش های مختلفی از قبیل سنتی یعنی برش به وسیله تیغ و یا با استفاده از لیزر(برش لیزری) قابل انجام است. در این جراحی، پس از اینکه جراح پلک را برش داده و اقدامات لازم برای زیبایی پلک از قبیل برداشتن پوست ها و چربی های زائد را انجام داد، لازم است برش ایجاد شده، بخیه زده شود که این کار را با نهایت ظرافت و زدن یک الی دو بخیه انجام می دهد.  یکی از سوالاتی که برای افراد متمایل  به انجام بلفاروپلاستی پیش می آید این است که جای بخیه بلفاروپلاستی در دوران نقاهت رفع خواهد شد یا خیر؟

دوران نقاهت و زمان برداشتن بخیه بلفاروپلاستی

پس از انجام بلفاروپلاستی ، فقط کافی است که جای برش و بخیه های ایجاد شده به وسیله ی پماد به خوبی چرب شود و دیگر نیازی به پانسمان چشم نخواهد بود. جای بخیه بلفاروپلاستی ممکن است در روز ها ی چهارم و پنجم دچار خارش شود که بایستی از خارش بخیه ها خود داری شود. به طور معمول، بین روز های پنجم تا هفتم پس از بلفاروپلاستی، بخیه ها برداشته می شوند. در این هنگام، محل برش تقریبا جوش خورده است  و فرد می تواند کارهای روزمره خود را  با رعایت یک سری نکات انجام دهد.

روند بهبودی جای بخیه بلفاروپلاستی

حدود دو تا سه ماه جای بخیه بلفاروپلاستی قرمز باقی می ماند  اما به مرور زمان به دلیل اینکه پوست پلک ظریف است و خون رسانی به آن به خوبی صورت می گیرد، جای بخیه ها به مرور زمان بی رنگ شده و رفع خواهد شد. خیلی کم پیش می آید که جای بخیه بلفاروپلاستی قابل مشاهده باشد. همچنین مشاهده شده است در افراد با سن بالاتر، به علت تغییراتی که در پوست به وجود می آید، جای بخیه بلفاروپلاستی خیلی خوب محو گردد. البته بایستی به این نکته توجه شود که هر چه بلفاروپلاستی با کیفیت بهتری انجام شود، نتیجه ی کار بهتر خواهد بود بنابراین انجام ماهرانه و با کیفیت بلفاروپلاستی از شروط رفع شدن جای بخیه ها می باشد. کلینیک تخصصی جراحی زیبایی ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X