استفاده از روش prp جهت رشد مو

استفاده از روش prp جهت رشد مو

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

استفاده از روش prp جهت رشد مو

با وجود عوامل مختلف و موثر در ریزش موها ، ایجاد ضخامت ، استحکام و تراکم دلخواه در موهای ناحیه سر ، ابرو و مژه کار آسانی نیست ، لذا در این مقاله استفاده از روش prp جهت رشد مو ، مورد بررسی قرار گرفته شده است .

روش prp جهت رشد مو

در رابطه با استفاده از روش prp جهت رشد مو می توان عنوان نمود که prp با فاکتورهای رشد و ترمیم بسیار قوی موجود در خود به طور موثری فولیکول های مو را که ریشه ی موها محسوب می شوند ، تقویت نموده و باعث رشد قابل قبول آنها می گردد . در واقع هنگامی که پزشک متخصص پوست و مو با تشخیص خود ، حجم معینی از ماده ی prp را از طریق تزریقات متعدد و با ایجاد بیحسی موضعی به لایه ی میانی پوست ( لایه ی درم) که منشا تولید و رشد فولیکول های مو می باشد ، تزریق می کند ، مواد مغذی و مورد نیاز این فولیکول در دسترس آنها قرار می گردد و با تقویت اساسی فولیکول ها شاهد ، رشد و پر پشت شدن موها خواهیم بود . ماده ی prp در درمان مشکلات پوست و مو با عملکرد بسیار موثر و طولانی مدت خود ، کاربردهای بسیاری پیدا نموده است ؛ به طوری که در بسیاری از موارد، نیاز به عمل جراحی زیبایی را مرتفع می سازد .

نتایج حاصل از تزریق prp جهت رشد موهای ضعیف

اگر چه نتایج حاصل از روش prp  دائمی و همیشگی نیستند اما این روش به عنوان درمان تکمیلی در کنار دیگر درمان های موثر رشد مو ، نتایج مثبت و ماندگاری را عرضه می دارد ، پس از 3 الی 4 ماه ، تاثیرات تزریق prp شروع می شود که جهت نمایان شدن نتیجه ی نهایی به حدود 6 الی 9 ماه زمان نیاز خواهد بود .

اما prp چیست ؟

پی آر پی پلاسمای غنی شده از پلاکت های خونی است که 5 الی 6 برابر خون معمول حاوی فاکتورهای رشد و ترمیم می باشد و با تزریق آن می توان به شیوه ای نوین و اصولی از ریشه مشکلات پوست و مو را برطرف ساخت.

آماده سازی prp

جهت آماده سازی prp با توجه به مشکلات مو ، چند سی سی خون از شخص گرفته می شود ، با قرار دادن خون در دستگاه گریز از مرکز ، اجزای آن از هم جدا شده و در نهایت پلاسمای تغلیظ شده از پلاکت های خونی به عنوان ماده ی prp استخراج می گردد .

تزریق prp جهت رشد مو

پزشک متخصص برای تزریق prp جهت رشد مو از سوزن های مخصوص استفاده می کند که با بیحسی موضعی اعمال شده ، شخص درد چندانی را احساس نخواهد کرد . کلینیک تخصصی تقویت مو ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X