لایه برداری عمقی و فوری پوست با روش های لایه برداری فیزیکی پوست

لایه برداری عمقی و فوری پوست با روش های لایه برداری فیزیکی پوست

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

لایه برداری عمقی و فوری پوست با روش های لایه برداری فیزیکی پوست

روش های زیادی برای لایه برداری از پوست وجود دارد. این روش ها متنوع بوده  و در دو دسته  لایه برداری شیمیایی و لایه برداری فیزیکی پوست قرار می گیرند. هر فرد باید با توجه به شرایط پوستی خود و هدفی که از انجام  لایه برداری پوست دارد، روش خاصی را انتخاب کند. کسانی که پوست آنها ضایعات عمیق تری داشته باشد نیاز به لایه برداری عمقی پوست دارند. روش میکرودرم ابریژن یکی از روش های لایه برداری فیزیکی پوست است که در آن می توان لایه برداری را به صورت عمقی و فوری انجام داد.

لایه برداری عمقی با میکرودرم ابریژن

لایه برداری به کمک میکرودرم ابریژن از رایج ترین روش های لایه برداری فیزیکی پوست می باشد. با استفاده از دستگاه میکرودرم ابریژن، پوست توسط کریستال های ریزی ساییده  شده و همزمان مکش نیز صورت می گیرد. این اعمال موجب لایه برداری فیزیکی پوست شده و کلاژن پوست را برای فعالیت بیشتر تحریک می کند.  با میکرودرم ابریژن می توان به صورت عمقی و تا قسمت میانی درم ، عمل لایه برداری فیزیکی پوست را انجام دهد. نتایج استفاده از میکرودرم ابریژن خیلی سریع مشهود می شوند. لایه برداری عمقی پوست برای همه امکانپذیر نمی باشد و دارای محدودیت هایی است. به عنوان مثال افراد دارای پوست های حساس، نازک، ملتهب  و یا کسانی که پوست آنها خیلی پیر شده باشد برای استفاده از میکرودرم ابریژن محدودیت دارند.

سایر روش های لایه برداری فیزیکی پوست

لایه برداری با اسکراب های گرانولی، ماشین های براشینگ  مخصوص لایه برداری فیزیکی پوست و حتی استفاده از کیسه و سفید آب در حمام  ... از دیگر روش های لایه برداری فیزیکی پوست هستند. این روش ها نسبت به روش میکرودرم ابریژن عمق کمتری از پوست را لایه برداری می کنند و به اصطلاح روش های سطحی تری هستند، اما نسبت به روش درم ابریژن در دسترس تر بوده و حتی خود فرد نیز به تنهایی می تواند از این روش ها برای لایه برداری فیزیکی پوست خود استفاده کند. همچنین به دلیل اینکه لایه برداری فیزیکی به شکل سطحی تری انجام می شود، تاثیر کمتری دارد اما در عوض عوارض کمتری هم خواهد داشت. کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X