چگونه لک و چروک صورت را از بین ببریم؟

چگونه لک و چروک صورت را از بین ببریم؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

چگونه لک و چروک صورت را از بین ببریم؟

تا زمانی که پوست سالم است و شرایط ظاهری آن به گونه ای است که زیبایی و شفافیت در آن وجود دارد ، هرگز فکر نمی کنید که روز خواهد رسید که پوست شما هم دچار عوارض و مشکلات پوستی گردد ، از این رو در این مقاله ، درمان لک و چروک صورت مورد بررسی قرار گرفته شده است .

لک و چروک صورت

در رابطه با لک و چروک صورت می توان عنوان نمود که این دو عارضه ی پوستی به شدت بر شفافیت و سلامت پوست تاثیرگذار هستند و جوانی و  زیبایی را از چهره ی فرد دور می کنند. با این حال هنگامی که لک ها و چین و چروک ها بر روی پوست ظاهر می شوند ، چاره ای جز درمان اساسی و پایه ای نخواهد بود زیرا عوارض و مشکلات سطحی پوست به دلیل ضعف در لایه ی زیرین پوست یعنی لایه ی درم که لایه ی میانی است ، ایجاد می شوند . ( در لایه درم پوست ، سلول های پوستی یعنی کلاژن و الاستین تولید می شوند )

روشهای درمانی لک و چروک صورت

روش های درمانی موثری با مراجعه پزشک متخصص پوست و مو جهت درمان لک ها و چین و چروک به طور همزمان انجام می شود ؛ لیزر درمانی ، تزریق prp ، لایه برداری شیمیایی و میکرونیدلینگ از جمله روش های درمانی و زیبایی هستند که به کمک آنها می توان بع طور همزمان لک و چروک پوستی را درمان نمود. زیرا در این روش ها تقویت و ترمیم سلول های کلاژن و الاستین لایه های زیرین پوست موجب رفع مشکلات پوستی نظیر لک ها و چین و چروک می گردد . در واقع به دلیل رفع مشکل از پایه و اساس با تولید سلول های جدید کلاژن و الاستین ، شاهد برطرف شدن مشکلات سطحی پوست یعنی لک ها و چین و چروک ها خواهیم بود . از میان روش های درمانی مورد اشاره ، با توجه به عمق لک و چروک ، سن بیمار ، وضعیت سلامت و پزشکی بیمار و سطح انتظارات بیمار از درمان انتخابی ، روش مناسب و نتیجه بخش برای بیمار انتخاب خواهد شد . درمان همزمان لک ها و چین و چروک پوستی با روش انتخابی مناسب برای بیمار ، با هزینه ی کمتری در مقایسه با درمان جداگانه ی این دو عارضه پوستی انجام خواهد شد . در مواردی که لک و چروک پوست عمیق نیستند ، می توان به کمک ماسک های خانگی که از مواد طبیعی ، موثر و بدون عارضه تهیه می شوند ، جهت درمان لک و چروک پوست استفاده کرد که در این راستا باید از ماسک هایی استفاده شود که متناسب با نوع پوست و نیاز پوست در رفع موثر و طولانی مدت لک و چروک پوست ، نتیجه بخش باشد .

مراقبت های پوستی جلوگیری از لک و چروک صورت

انجام مراقبت های لازم از پوست در برابر عوامل متعدد ایجاد کننده ی مشکلات پوستی از روش های درمانی بسیار بهتر و ارزان تر خواهد بود ، زیرا همان طور که می دانید پیشگیری بهتر از درمان است. از این رو تا می توانید از قرار گیری در معرض نور خورشید خودداری کنید و از کرم ضد آفتاب، زیرا منشا بسیاری از مشکلات پوست نظیر لک ها و چین و چروک اشعه ی فرابنفش نور خورشید است . مصرف مقدار کافی آب در طول شبانه روز ، بسیاری از مشکلات پوست را درمان می کند ؛ زیرا با هیدراته و مرطوب نگه داشتن پوست از ایجاد خشکی پوست که خود منشا انواع چین و چروک و لک های پوستی است به طور قابل قبولی جلوگیری خواهد شد . کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X