اثر لیزر درمانی ضایعات پوستی در درمان واریس

اثر لیزر درمانی ضایعات پوستی در درمان واریس

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

اثر لیزر درمانی ضایعات پوستی در درمان واریس

لیزر درمانی ضایعات پوستی اثر بخشی خوبی دارد و به کمک آن می توان ضایعات پوستی متنوعی را بهبود بخشید. یکی از ضایعاتی که در پوست ممکن است پدیدار شود، عروق ناشی از تلانژکتازی یا واریس در پوست صورت و حتی روی بینی است. این عروق نیز با انجام لیزر درمانی ضایعات پوستی قابل درمان هستند.

ضایعات پوستی ناشی از واریس

برخی از ضایعاتی که روی پوست ایجاد می شوند ممکن است ریشه ی عروقی داشته باشند. ماه گرفتگی ها، لک های شرابی، خال های مادرزادی، ضایعات عروقی قرمز رنگ ناشی از ضربه و حتی ضایعات پوستی ناشی از واریس  از جمله ی ضایعات پوستی هستند که ریشه عروقی دارند. ضایعات پوستی ناشی از واریس یکی از شایع ترین ضایعات می باشد. به تورم  و برجسته شدن رگ ها به حدی که از روی پوست قابل دیده باشند، واریس  گفته می شود. در اصطلاحات پزشکی به این ضایعات پوستی ناشی از واریس تلانژکتازی می گویند. ضایعات پوستی ناشی از واریس ممکن است در جاهای مختلفی از بدن از قبیل پاها، دست ها، صورت و حتی بینی دیده شوند. وجود این ضایعات روی پوست، روی زیبایی اثر نامطلوبی خواهد داشت. این ضایعات قابل درمان بوده و می توان با انجام درمان های مناسب زیبایی پوست را برگرداند.

درمان واریس به کمک لیزر

امروزه لیزر درمانی ضایعات پوستی به اندازه ای پیشرفت کرده است که درمان ضایعات عروقی پوست نیز با این روش امکان پذیر شده است. برای درمان واریس به وسیله لیزر، نور لیزر گرمای خاصی را به رگ های واریسی منتقل می کند و باعث بسته شدن این رگ ها و در نهایت از بین رفتن آنها خواهد شد. به این ترتیب علائم واریس نیز کاهش پیدا می کنند.

 اثر لیزر درمانی ضایعات پوستی در درمان واریس

با روش لیزر درمانی صورت، رگ های واریسی شبکه مانند و یا تارهای نازک زیر پوست را طی چند جلسه درمان نمود. این روش سال های زیادی است که استفاده می شود، با گذشت زمان  این روش به یک روش اثر بخش و ایمن مبدل شده است. برای رگ های واریسی بزرگتر نیز می توان از لیز درمانی به روشی دیگر بهره برد، نام این روش اندوونوس است. روش اندوونوس با لیزر ساده متفاوت است و باید فیبر لیزری به درون بدن فرستاده شود . این روش نیز تا حد بسیار بالایی برای درمان رگ های واریسی بزرگ اثر بخش است. کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X