عوارض لیزر درمانی صورت در درمان لک صورت

عوارض لیزر درمانی صورت در درمان لک صورت

06 شهریور ، 1401
کلینیک ایران نوین

عوارض لیزر صورت برای لک چیست؟

لیزر درمانی صورت یک روش موثر در درمان لک صورت می باشد. البته بر اساس نظر متخصصان پوست، با توجه به اینکه با مصرف دارو نیز امکان برطرف کردن لک صورت وجود دارد، بهتر است ابتدا از روش های دارویی استفاده نمود و لیزر درمانی صورت را گزینه ی آخر قرار داد. در این مطلب عوارض لیزر صورت برای لک را بررسی می کنیم.

لک های صورت چگونه به وجود می آیند؟

زمانی که قسمتی از پوست صورت به دلیل اختلاف در مقدار رنگدانه های ملانین، رنگی متفاوت از سایر نقاط پوست صورت داشته باشد، می گوییم  پوست صورت دارای لک است. هر اندازه که مقدار ملانین بیشتر شود، پوست تیره تر خواهد شد.

لک های پوست صورت

لک های پوست صورت

عوامل مختلفی در مقدار ملانین پوست تاثیر گذار هستند، عواملی از قبیل: نژاد و ژنتیک افراد، نور خورشید و اشعه UV ، سن، مبتلا شدن به برخی بیماری ها، مصرف برخی داروها ، حوادثی مثل سوختگی و... . بسیاری از این لک ها بی ضرر بوده و خطری برای سلامتی انسان ندارد، اما به دلیل تاثیر منفی که در زیبایی دارند، بسیاری از افراد مایلند این لک ها را از بین ببرند و پوستی یک دست داشته باشند.

لیزر درمانی صورت

لیزر درمانی صورت یکی از موثر ترین راه های درمان لک های پوستی است. با لیزر درمانی صورت می توان لکه های قهوه ای پوست صورت ، لک های آفتاب سوختگی، لک های پیری پوست ، خال های صورت و ... را درمان نمود. البته برخی از رنگدانه ها مقاومت بالایی دارند و ممکن است با هیچ درمان لیزری نیز برطرف نشوند.

لیزر درمانی صورت

لیزر لک های صورت

با اینکه  لیزر درمانی صورت تاثیر زیادی روی لک های صورت داشته و آن ها را درمان می کند، اما دوام این درمان بستگی به عوامل مختلفی دارد و چنانچه فرد دوباره تحت عوامل ایجاد کننده لک قرار بگیرد، لک های صورت باز می گردند.

عوارض لیزر لک های صورت

همانطور که در مقدمه اشاره شد، به دلیل عوارض لیزر لک های صورت، به نظر متخصصان پوست بهتر است که لیزر درمانی آخرین گزینه برای رفع لکه پوست باشد. به عبارتی چنانچه لک صورت به گونه ای باشد که به درمان های دارویی جواب دهد، بهتر است از درمان های دارویی کمک گرفت. در غیر این صورت به دلیل سرعت بالاتر، لیزر مناسب تر خواهد بود.

تصویری از لک های پوستی

با درمان های دارویی سرعت درمان پایین است اما عوارض کمتری نسبت به لیزر درمانی دارد. اگر چه گفته می شود لیزر درمانی لک های صورت عوارض ناچیزی مانند قرمزی ، ایجاد زخم هایی که طی دو هفته بهبود پیدا می کنند و التهاب پوست و امثال آن است. اما پس از انجام لیزر کار مراقبت از پوست های حساس تر بوده و چنانچه مراقبت های لازم به دقت صورت نگیرد، ممکن است لک های پوستی نسبت به سابق پر رنگ تر شده و حتی لک های جدید نیز ایجاد شود.

برای دریافت مشاوره جوانسازی پوست و استعلام هزینه جوانسازی پوست و مشاوره رایگان، می توانید با شماره 22221000 تماس حاصل فرمایید. مشاوران کلینیک ایران نوین، در هر لحظه آماده پاسخگویی به سؤالات شما هستند.

کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

خدمات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X