عامل چروک صورت چیست؟

عامل چروک صورت چیست؟

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

عامل چروک صورت چیست؟

چین و چروک خطوطی هستند که با شیارهای کم عمق یا عمیق چهره ی فرد را مسن تر و خسته نشان می دهند ، از این رو با ظاهر شدن چروک بر روی پوست ، افراد به فکر درمان اساسی آنها خواهند افتاد ، اما سئوال این است که چه چیزهایی عامل چروک صورت هستند؟

عامل چروک صورت

در رابطه با عامل چروک صورت می توان عنوان نمود که با شناسایی عوامل ایجاد کننده ی چین و چروک ها می توان به طور اساسی از ایجاد آنها جلوگیری کرد و یا اینکه به درمان ریشه ای چین و چروک پرداخت .

عوامل ایجاد کننده ی چروک صورت

عدم خواب کافی : پوست جهت استراحت و بازیابی و ترمیم سلول های خود نیاز به خون سازی توسط بدن دارد که با خواب کافی این امر محقق می گردد.

استرس و فشارهای عصبی :

علاوه بر پوست ، کل بدن تحت تاثیر استرس و فشارهای عصبی دچار آسیب های شدیدی می گردد ، لذا با ورزش و ایجاد شادی و نشاط در روحیه خود ، به کاهش استرس و فشارهای عصبی کمک کنید .

عدم استفاده از کرم ضد آفتاب ، عینک آفتابی و کلاه لبه دار :

اشعه ی مضر فرابنفش نور خورشید منبع بسیاری از چروک های پوستی است ، لذا با کرم ضد آفتاب ، عینک آفتابی و کلاه لبه دار تا حد ممکن از تابش نور خورشید به پوست خود جلوگیری کنید .

رژیم های نادرست و غیر اصولی :

با تغذیه نادرست و ناکافی ، مواد مغذی پوست به آن نخواهد رسید ، از این رو پوست دچار چین و چروک می گردد .

چاق و لاغر شدن های متناوب :

با نوسان چربی زیر پوست ، شاهد چین و چروک های متعدد در نواحی مختلف بدن خواهیم بود ، از این رو با رژیم های اصولی و صحیح به کاهش وزن اقدام کنید .

الگوی خواب غلط :

در برخی افراد ، ایجاد چین و چروک زمینه ی ارثی و ژنتیکی دارد ، لذا با مراقبت های لازم تا حد ممکن از بروز چروک های زودرس جلوگیری باید کرد . الگوی خواب نادرست در ایجاد چین و چروک ها بسیار موثر است ، لذا به جای خوابیدن به یک سمت ، به پشت بخوابید تا پوست صورت کمتر دچار فشار و چروک گردد .

عدم مصرف ویتامین های مورد نیاز پوست :

با مصرف مواد غذایی سرشار از ویتامین C و A می توان از ایجاد چین و چروک های پوستی به طور قابل ملاحظه ای جلوگیری کرد از این رو فقدان ویتامین های مورد نیاز پوست ، موجب ایجاد چین و چروک های متعدد پوستی خواهد شد .

شستن بیش از حد پوست و خشکی آن :

با شستن بیش از حد موجب از بین رفتن پروتئین های مورد نیاز پوست خواهیم شد ، از سوی دیگر خشکی پوست چین و چروک های متعددی را ایجاد خواهد کرد . کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X