چگونه چروک عمیق صورت را از بین ببریم

چگونه چروک عمیق صورت را از بین ببریم

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

چگونه چروک عمیق صورت را از بین ببریم

عوامل مختلفی موجب بروز چین و چروک های پوستی می شوند که با شناسایی این عوامل و مبارزه با آنها می توان چین و چروک های پوستی را تا حدی کاهش داد و یا اینکه از بروز آنها بر روی پوست جلوگیری کرد اما در مواردی که چین و چروک ها عمیق بر روی پوست ظاهر شده اند ، چطور می توان آنها را برطرف ساخت ؟ از این رو در این مقاله ، درمان چروک عمیق صورت مورد بررسی قرار گرفته شده است .

چروک عمیق صورت

در رابطه با روش های درمان چروک عمیق صورت می توان عنوان نمود که جهت درمان چین و چروک های پوستی باید به نوع پوست ، سن بیمار و همچنین وضعیت و عمق چین و چروک ها توجه کرد ، زیرا در مواردی که چین و چروک ها ریز بوده و عمق زیادی ندارند ، حتی به کمک ماسک های خانگی می توان این چروک را کاهش داد. اما چنانچه چین و چروک شدت یافته و عمق زیادی دارند ، دیگر  روش های موضعی ، دارویی و ماسک های خانگی نمی تواند به سادگی چین و چروک های پوستی را از  روی صورت محو کنند .

انواع چروک صورت

چین و چروک های پوستی دو نوع هستند : چروک های فعال یا دینامیک  : این نوع چروک ها  عمق زیاد دارند و در اثر عضله ی فعال زیر پوست ایجاد می شوند ، لذا می توان به خطوط اخم ، خنده و پیشانی در مورد  اشاره کرد . چروک های غیر فعال یا استاتیک  : این نوع چین و چروک عمق کمتری در مقایسه با چروک های فعال دارند و در اثر پیری پوست بر روی پوست ظاهر می شوند ، مانند خطوط ریز اطراف لب .

درمان چروک عمیق صورت

جهت درمان چروک عمیق صورت ، باید روشی را انتخاب کرد که به طور موثر فرو رفتگی های چین و چروک را به خوبی پر کرده و ماندگاری بالایی داشته باشد . به طور معمول جهت درمان چین و چروک های از روش هایی نظیر ؛ تزریق چربی ، بوتاکس ، prp ، لیزردرمانی ، تزریق ژل ، میکرونیدلینگ ، مزوتراپی ، لیفتینگ و ... استفاده می شود که در این میان استفاده از ژل ها به دلیل ماندگاری ژل در زیر پوست و خاصیت پر کنندگی مناسب از دیگر روش ها ، بهتر خواهد بود . از بوتاکس بیشتر برای درمان چین و چروک های ریز استفاده می شود اما به عمیق بودن چروک هایی نظیر خط خنده ، خط اخم و خطوط پیشانی ، با تزریق ژل نتایج بهتر و طولانی تری حاصل خواهد شد . در مورد تزریق چربی جهت درمان چروک عمیق نیز می توان عنوان نمود که ماندگاری چربی در مقایسه با ماندگاری ژل کمتر است و چربی پس از مدتی در بدن جذب شده و اثر آن از بین خواهد رفت  . در مورد دیگر روش های نظیر لیفتینگ ،  prp، مزوتراپی ، لیزر درمانی و میکرونیدلینگ نیز می توان گفت که با این روش ها اگر چه پوست به صورت ریشه ای و اساسی ترمیم و بازسازی می گردد اما عمق زیاد چروک ها به طور کامل پر و درمان نخواهد شد ، از این رو روش تزریق  ژل در درمان چروک های عمیق بر دیگر روش های درمانی برتری خواهد داشت . کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X