پلاکت درمانی پوست ، موثرترین روش جوانسازی پوست

پلاکت درمانی پوست ، موثرترین روش جوانسازی پوست

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

پلاکت درمانی پوست ، موثرترین روش جوانسازی پوست

پلاکت درمانی پوست یک روش درمانی نوین است که برای جوانسازی پوست صورت و از بین بردن چین و چروک ها مورد استفاده قرار می گیرد. پلاکت درمانی پوست همان PRP است که امروزه جایگاه فراوانی در علم پزشکی پیدا کرده است و برای درمان بسیاری از بیماری پوست و مو مورد استفاده قرار می گیرد.

پلاکت درمانی پوست به چه صورت عمل می کند؟

در روش پلاکت درمانی از خون بدن خود شخص برای حل مشکلات پوستی استفاده می شود. در واقع برای ترمیم بافت های پوستی از بدن خود فرد خون می گیرند و پس از آماده سازی پلاسمای غنی از پلاکت آن را به بدن فرد تزریق می نمایند. برای درمان با این روش شخص نباید قبل از درمان از داروهای رقیق کننده خون استفاده کرده باشد مانند آسپرین. همچنین استفاه از داروهای ضد التهابی نیز ممنوع می باشد.

کاربرد پلاکت درمانی پوست

پلاکت درمانی پوست در مواردی مانند برطرف کردن جای زخم و آکنه، برطرف کردن چین و چروک های پوستی و طراوت و شادابی بخشیدن به پوست صورت انجام می گیرد. طیف گسترده ای از بیماران پوستی با استفاده از این روش قابل استفاده هستند و همچنین تأثیر پی آر پی در جوانسازی پوست بی نظیر است.

مزایای پلاکت درمانی پوست

همانظور که گفته شد در پلاکت درمانی از خون خود فرد برای ترمیم بافت های آسیب دیده استفاده می گردد و به همین دلیل عوارض و مشکلات خاصی برای این روش وجود ندارد البته به شرطی که درمان توسط متخصص پوست و مو انجام گیرد. میزان کبودی و ورم در این روش بسیار کم است برخلاف سایر روش ها که از مواد مصنوعی برای تزریق استفاده میکنند. همچنین از مزایای مهم پلاکت درمانی پوست این است که چون مواد تزریقی از خون خود فرد گرفته شده مدت زمان درمان به حداقل کاهش می یابد و ماندگاری طولانی تری نسبت به سایر روش ها دارد. ممنوعیتی برای افراد با پوست و جنسیت مختلف برای استفاده از این روش وجود ندارد و تمامی افراد با هر سن و هر نوع پوستی می توانند از مزایای بی شمار در مان با پی آر پی بهره ببرند.

طول درمان و هزینه پلاکت درمانی پوست

تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان و هزینه درمان به مشکلات پوستی فرد و تعرفه های کلینیک بستگی دارد که قبل از ویزیت اولیه مشخص نمی باشد. به طور میانگین ممکن است به 2 تا 3 جلسه درمان احتیاج باشد. کلینیک تخصصی جوانسازی پوست ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X