معایب روش لیپوکویتیشن در بارداری

معایب روش لیپوکویتیشن در بارداری

21 فروردین ، 1401
کلینیک ایران نوین

معایب روش لیپوکویتیشن در بارداری

روش لیپوکویتیشن در بارداری برای از دست دادن چربی های موضعی توصیه نمی گردد و ممکن است با خطرات و مشکلاتی به همراه باشد. به دو دلیل، یک اینکه برای انجام روش های لاغری موضعی نیاز به داشتن شرایطی می باشد که در دوران بارداری فراهم نیست و دلیل دوم این است که ممکن است سلامتی جنین و یا حتی مادر به خطر بیوفتد. در ادامه این موارد را بیشتر توضیح خواهیم دارد.

شرایط انجام روش لیپوکویتیشن

برای انجام روش لاغری موضعی از جمله لیپوکویتیشن لازم است که فرد بیمار به وزن ثابتی رسیده باشد. اولین مرحله انجام این روش قبل از هرچیز اندازه گیری میزان چربی های اضافی بدن توسط پزشک معالج است. همانطور که می دانید در دوران بارداری وزن افزایش می یابد که بخشی از آن چاقی کاذب است و بعد از زایمان خود به خود رفع می گردد. پس امکان اندازه گیری دقیق چربی ها وجود ندارد از طرفی با بزرگ شدن جنین وزن مادر دائما در حال تغییر است و به ثبات خاصی نمی رسد پس انجام روش هایی مانند لیپوکویتیشن عملاً امکان پذیر نمی باشد.

مضرات و معایب روش لیپوکویتیشن در بارداری چیست؟

همانطور که در مقاله های قبلی در مورد دستگاه کویتیشن توضیح دادیم در این روش از امواج قدرتمند برای شکستن بافت چربی استفاده می شود. این امواج مستقیماً به زیر پوست نفوذ کرده و چربی ها را تحت حمله قرار می دهند. حال جنین در شکم مادر و در حال رشد از آسیب پذیری زیادی برخوردار است و هرگونه امواجی ممکن است موجب نقص عضو جنین شود و یا عملکرد صحیح رحم برای رشد و تکامل نوزاد را با خطر مواجه گرداند به همین دلیل انجام روش لیپوکویتیشن در بارداری توصیه نمی گردد. بهترین کار این است که تا زمان زایمان صبر کنید و پس از آن با روش هایی که در مقاله کاهش سایز شکم بعد از زایمان گفته شده اقدام به کاهش وزن نمایید. بعد از آن وقتی که وزنتان به مقدار ثابتی رسید که ازآن رضایت نداشتید و در پی تناسب اندام و فرم دهی به شکم و یا سایر قسمت ها بودید میتوانید از روش های لاغری موضعی استفاده نمایید. لازم به ذکر است استفاده از این روش حتی در دوران شیردهی نیز ممنوع بوده و به هیچ وجه به صلاح مادر و فرزند نمی باشد. لازم است قبل از هرچیز به فکر سلامتی خود و فرزندتان باشید و در زمان مناسب برای استفاده از این روش ها اقدام نمایید. کلینیک تخصصی تناسب اندام ایران نوین
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

مقالات مرتبط

facebook instagram telegram درخواست مشاوره
این سایت متعلق به مرجع زیبایی ایران نوین است-هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد
6LfcPU4fAAAAAAwaOa7HaFbj4ZxLIqf9Eeazrt_X